Загроза повномасштабної війни з Росією: Порошенко пояснив причини і наслідки введення воєнного стану в Україні (Відео)

Усі фото - Twitter Президента України
Усі фото – Twitter Президента України

Над Україною нависла реальна загроза повномасштабної війни з Росією, і, щоб мати можливість швидко та ефективно оборонятись, Україні було потрібне термінове запровадження воєнного стану, оскільки загроза війни з РФ і досі реальна.

Про це заявив Президент України в інтерв’ю трьом українським телеканалам вечері 27 листопада.

Під час інтерв’ю Петро Порошенко показав дані про різке збільшення за останні три місяці біля кордонів України сил і засобів російської армії. Зокрема, зазначив Петро Порошенко, кількість російських танків збільшилась втричі. Ці та інші дані української розвідки, заявив Президент України, свідчать, що Росія передислокувала свої віська під кордони України, готуючись до віськової операції. Після відкритого збройного нападу на судна ВМС ЗСУ в Керченській протоці 25 листопада сумнівів у намірах Росії не залишалось.

ф2ф3

Щоб мати можливість швидко і адекватно реагувати на військове вторгенння Росії на суходолі, Україні і був потрібен воєнний стан, пояснив Порошенко.

“Я хочу, щоб ніхто не думав, що це забави або іграшки. Країна знаходиться під загрозою повномасштабної війни з Російською Федерацією”, – підкреслив Президент України.

ф4

Він пояснив, що після інциденту в Керченській протоці в ніч на 26 листопада намагався поговорити з Путіним телефоном, та Кремль не відповів тоді і ніяк не зреагував досі, тому, пояснив Порошенко, він попросив канцлера Німеччини Ангелу Меркль поговорити з президентом Росії, аби мирно врегулювати ситуацію.

Президент України пояснив, що під час дії воєнного стану громадяни України не мають бути обмежені в своїх конституційних правах, якщо тільки Росія не піде на Україну повномасштабною війною на суші.

Повна версія інтерв’ю – Сьогодні