Захоплення будівель органів державної влади – кримінальний злочин, нагадує прокуратура

«IMG_9112-nЗахоплення будівель і споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян – це кримінальний злочин. І хто б його не вчинив, буде відповідати згідно із Законом!», - про це сказав прокурор Тернопільської області Геннадій Мовчан.

Прокурор області зупинився на забезпеченні належного громадського порядку під час проведення мирних акцій в області. «Проведення таких заходів є однією з конституційних гарантій права на свободу думки і слова за умови дотримання норм Закону. На цей час будь-яких порушень з боку учасників мирних акцій на Євромайдані міста Тернополя не відбулось. Правоохоронними органами загалом забезпечено належний громадський порядок у місцях масового зібрання людей і в подальшому правоохоронцями буде зроблено все для спокою громадян», – запевнив прокурор області.

Звертаючись до організаторів заходів Геннадій Мовчан зазначив, що і надалі мирні акції повинні проходити в межах чинного законодавства.

«Упродовж двох днів відбувалось блокування будівлі Тернопільської обласної державної адміністрації з метою недопущення до виконання своїх службових обов’язків працівників та службовців установи. Це недопустимо! Звертаю увагу, що захоплення будівель і споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян – це кримінальний злочин. І хто б його не вчинив, буде відповідати згідно із Законом! Діям всіх учасників акції, в тому числі і правоохоронним органам, у разі порушень закону чи перевищення службових повноважень буде надана правова оцінка», - сказав Геннадій Мовчан.

Він закликав учасників мирних акцій не піддаватись на будь-які провокації. «Попереджаю провокаторів, ким би вони не були, які б посади не займали, у разі вчинення ними протиправних дій їх буде притягнуто до відповідальності» – наголосив прокурор Тернопільської області Геннадій Мовчан.