Забудова біля Тернопільського вокзалу: “Собаки гавкають, а караван іде…” (Фото, Відео)

оснПрислів’я “Собаки гавкають, а караван іде…” якнайкраще пасує до опису ситуації зі зведенням нового торговельного центру на місці колишньої клумби біля Привокзального майдану.

Нагадаємо, спротив тернополян ця забудова викликала відразу, як там встановили паркан. Потім було кілька пікетів, збори місцевих мешканців та активістів із запрошенням архітекторів. Навіть містобудівельна рада начебто схилилася до думки, що забудову слід заборонити. Але…

Читайте також. Ось так уже до кінця року має виглядати Привокзальний майдан у Тернополі (Фото)

Днями на той будівельний майданчик вже пригнали великий кран. Він навіть не помістився на території будівництва, тому перекрив тротуар – люди обходили дорогою (а чи це безпечно, зважаючи на кількість перехожих?). За парканом ведуть активні роботи – заливають фундамент, вкладають бетонні блоки…

Отже, ані фахівці (імена та прізвища архітекторів - на фото унизу), ані громада, ані влада і правоохоронні органи (Прокуратура Тернополя подала позов до суду через торговий комплекс на вул. Хмельницького) не зможуть зупинити будівництво на єдиному клаптику землі, засіяному травою, в тому районі? Адже підприємців не спинили навіть кістки невідомих солдатів, викопані під час риття котловану...

До речі, справа вже - у господарському суді, її розгляд призначили на 16 квітня. Про це повідомив головний прокурор Тернопілля Юрій Гулкевич.

Пропонуємо ознайомитися із нещодавньою публікацією у групі "Урбаністика Тернополя":

"...4 березня цього року на засіданні правління Тернопільської обласної організації Національної спілки архітекторів України (ТООНСАУ) розглядалося звернення голови правління ТООНСАУ О.Головчака від 23.02 2015 р. №4 до Тернопільського міського голови С.Надала про недопустимість забудови об’єктами комерційного призначення привокзального майдану м. Тернополя.

За результатами розгляду усі без винятку члени правління категорично засудили факт відведення земельної ділянки на привокзальному майдані м. Тернополя для комерційних об’єктів, яке було виконане з грубим порушенням чинних державних будівельних норм і законодавства України.

Читайте також. Тернопіль: у котловані скандального будівництва знаходять людські кістки (Відео)

Позицію ТООНСАУ доведено для відома Тернопільському міському голові, а також управлінню містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради при розгляді цього питання на засіданні містобудівельної ради.

Будівництво на Привокзальному майдані ще одного додаткового торгового комплексу, який, за замовленням “Тернопіль – Околиця”, запроектовано Івано-Франківською проектною організацією “Студія архітектури” (архітектор Ігнатюк Назар Олександрович) на земельній ділянці, яка учергове була надана міською радою без проведення земельного аукціону. Також, незважаючи на надзвичайно відповідальне, з точки зору містобудування, місце, можна думати, що міська влада зумисно не замовила розроблення Детального плану території, який пройшов би громадське обговорення і врахував би думку громади міста.

Як підставу для розміщення такого об’єкту на привокзальному майдані, було «розроблено» Львівськими проектувальниками “Ярко і К” (архітектор Я.Чурилик), так зване, Історико-містобудівне (чомусь замість історико-архітектурне) обґрунтування, затверджене директором департаменту культури, релігій та національностей Тернопільської облдержадміністрації п. Шергеєм Г.П., і яке по своїй суті не має жодного стосунку до містобудування.

Незважаючи на очевидні порушення Державних будівельних норм, начальником управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради Бесагою В.Й. було видано містобудівні умови і обмеження. І оце все пройшло так звану Державну експертизу та одержало дозвіл славнозвісної інспекції Держархбудконтролю на виконання будівельних робіт.

Читайте також. Чому триває будівництво на Привокзальному майдані, тернополяни запитали у прокурора

З огляду на грубі порушення державних будівельних норм і чинного законодавства України, Тернопільська обласна організація Національної спілки архітекторів України та громадськість міста категорично заперечують будівництво торгового комплексу на привокзальному майдані і звертаються до міської ради, правоохоронних органів, усіх контролюючих служб і організацій вжити невідкладних заходів щодо негайного припинення цього будівництва.

Крім того, можна сказати, що жодна попередня міська влада не дозволяла собі такого, що дозволяє собі теперішня. Через невігластво і відсутність поваги до міста та елементарного розуміння проблем, норм і вимог щодо містобудування нею здійснюється бездумне руйнування основних об’ємно-планувальних композицій міста, за останні роки з розміщенням майже кожного чергового об’єкта будівництва погіршується вигляд міських вулиць, фактично місто перетворюється замість сучасного європейського на провінційне занедбане містечко. А хто буде відповідати?.."

Софія Левицька