Заборонений товар пропонували продавці двох торгових закладів у Тернополі

курилиНа Тернопільщині міліціонери протидіють розповсюдженню курильних сумішей і солей для ванн, які містять психотропні та наркотичні речовини.

Як повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в області, на території краю тривають відповідні оперативно-профілактичні заходи.

Читайте також. Тернополян просять повідомляти про торговців усім, що містить наркотичні речовини

Тож правоохоронці попереджають, що за їх виробництво, зберігання та  збут передбачена кримінальна відповідальність.

Про те, що вживання наркотичних засобів небезпечне для здоров’я, не викликає заперечень ні в кого. А от всілякі ароматичні чи курильні суміші не завжди сприймаються, як щось шкідливе. За висновками медиків, у людей, які вживають курильні суміші, спостерігається психотропний ефект і розвиток наркозалежності. Регулярне вживання цих речовин може призвести не тільки до психічних розладів, а й до серйозних порушень фізичного здоров’я, аж до інвалідності.

Як розповів начальник відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків Володимир Строїч, під час проведення відпрацювань міліціонери виявили 12 фактів зберігання курильних сумішей, або так званих спайсів.

Читайте також. За наркотики тернополянин отримає від 5 до 10 років із конфіскацією майна

Паперовий згорток з сумішшю рослинного походження, схожою на наркотичний засіб для паління спайс, вилучили міліціонери у 21-річного тернополянина. Суміш для паління кальяном виявили правоохоронці у 28-річного жителя одного із райцентрів області. Пакетик із вмістом речовини, схожою на курильну суміш, вилучили у 20-річного жителя Зборівського району. Вилучені суміші направили на експертизу. У разі виявлення у них наркотичних чи психотропних речовин, винні особи нестимуть кримінальну відповідальність згідно із чинним законодавством.

Міліціонери притягують до відповідальності й тих, хто реалізує заборонені психотропні та наркотичні  речовини. Приміром, ст. 307 ККУ оперативники інкримінують 52-річному підприємцю зі Збаража. У крамниці, що йому належить, у вільному продажі перебували курильні суміші. Не гребували заробити на реалізації забороненого товару й продавці двох торгових закладів у Тернополі. Їх теж притягнули до кримінальної відповідальності, а товар вилучили. Канали надходження заборонених речовин встановлюють фахівці.

Читайте також. За грам опію жінка брала 100 грн, а за пігулку бупринорфіну – 500

Крім того, правоохоронці викрили двох тернополян, які продавали солі для ванн. Ці засоби містять сполуку або речовину, що підпадає під психотропні речовини. Заборонений товар направили на експертизу.

До речі, солі для ванн – новий вид наркотиків, застосування яких має вкрай небезпечні наслідки. Вони швидко викликають залежність і призводять до летальних випадків.

Довідково. Якщо ви володієте інформацією про місця можливої реалізації заборонених речовин або осіб, які їх розповсюджують, повідомляєте за номерами телефонів у Тернополі (0352) 27-13-81, 27-17-27 або 102. Анонімність гарантують.

Софія Левицька