Заборона продажу землі в Україні порушує права людини – рішення Європейського суду

ЄСПЛ. Фото з відкритих джерел
ЄСПЛ. Фото з відкритих джерел

Європейський суд із прав людини закликав український уряд встановити баланс між інтересами спільноти та правом власності власників ділянок.

Мораторій на продаж сільськогосподарських земель в Україні порушує права людини. Рішення пр оце прийняв ЄСПЛ. Про це йдеться в прес-релізі суду, пише 112.ua

“Абсолютна заборона України на купівлю та продаж сільськогосподарських земель призвела до порушення прав людини, уряд має ухвалити збалансований закон”, – вказується в повідомленні.

Сьогодні, 22 травня, ЄСПЛ прийняв рішення у справі “Зеленчук і Цицюра проти України”. У рамках справи розглядалася скарга двох українських громадян, жителів Івано-Франківська та Тернополя, на мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Вони заявили, що мораторій порушив їхні майнові права як власників ділянок.

В ЄСПЛ відзначили, що після 1991 року Україна розподілила сільгоспугіддя між тими, хто до розпаду СРСР працював у колгоспах, проте одночасно був введений мораторій на продаж цих земель. Передбачалося, що це тимчасова міра, покликана запобігти концентрації землі в одних руках.

“Разом з тим суд встановив, що держава не визначила справедливого балансу між загальними інтересами спільноти та правом власності заявників”, – вказується в прес-релізі.

Згідно з постановою ЄСПЛ, уряд України зобов’язується вжити заходів для забезпечення справедливого балансу для власників сільськогосподарських земель. При цьому підкреслюється, що мова не йде про негайне відкриття необмеженого ринку сільгоспугідь.

Також суд не став встановлювати грошову компенсацію заявникам.

Раніше Світовий Банк заявив, що мораторій на продаж сільськогосподарських земель заважає українській економіці реалізовувати свої переваги і заподіює шкоду в мільярди доларів.