За ялинку без бірки – штраф і конфіскація деревця, нагадують тернополянам

ялинкаЗа незаконну порубку дерев хвойних порід, як і придбання деревця без відповідних документів, порушника чекають штраф і конфіскація деревця.

Про таку адмінвідповідальність нагадують тернополянам у Державній екологічній інспекції.

Читайте також. Найпопулярнішими в оптових покупців є сосни з Тернопільщини

Задля охорони хвойних насаджень від самовільних рубок у передноворічні дні, працівники екологічній інспекції вже розробили план заходів. Також в області створили рейдові групи з працівників екоінспекції, обласного управління лісового та мисливського господарства та управління МВС для виявлення фактів незаконного вирубування ялинок у лісах, придорожніх смугах та в населених пунктах області.

- Державна екологічна інспекція у Тернопільській області закликає усіх дотримуватись законодавства, адже, згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід (ст. 65) тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 до 170 грн і на посадових осіб від 119 до 204 грн, - кажуть в прес-службі Держекоінспекції. -  Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від 16 до 18 років і ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягують з батьків або осіб, які їх заміняють (згідно зі ст. 307 КУпАП).

Читайте також. Тернопілля: ціни на новорічні ялини зафіксували – 35 грн за деревце 0,75 м

Окрім того, в інспекції попереджають, що за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів також передбачена відповідальність згідно зі ст. 88-1 КУпАП, що тягне за собою накладення штрафу від 51 до 255 грн з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої за рішеннями відповідних місцевих судів.

У Тернополі організують виїзну закону торгівлю новорічними красунями, нагадують в інспекції. На цих «точках» можна буде купити «легальну» сосну чи ялинку. Таким чином можна буде уникнути понівечення насаджень і значних збитків для навколишнього природного середовища.

Софія Левицька