За якими правилами живуть евакуйовані в обсервації у Нових Санжарах (Відео)

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

За межі санаторію, де проходить обсервація, виходити заборонено.

Короткий ролик був опублікований на телеграм-каналі “Блог молодого журналіста”.

“Багато ЗМІ намагаються поспілкуватися з нами…” – ділиться у соцмережі один із евакуйованих. – Але в правилах сказано, що при зверненні ЗМІ будь-якими засобами зв’язку – переадресуйте їх до адміністрації закладу, де проходить обсервація. Це робиться з метою нашої безпеки… На території знаходяться журналісти деяких телеканалів – ZIK і канал “Україна”. У них є спеціальний дозвіл і вони проходять з нами обсервацію,
– додав евакуйований.

Чоловік зауважив, що всі є вдячними щодо роботи волонтерів і допомоги місцевих жителів, які приносять книги, ігри настільні тощо. Однак він додав, що продукти заборонено передавати. Про це раніше також повідомляло МОЗ.

З якими правилами живуть евакуйовані в обсервації: відео

У Нові Санжари доставили велику партію противірусних препаратів для профілактики. 1000 упаковок отримала районна лікарня, ще 150 передали для використання в зоні карантину, про це повідомляє MedOBOZ.
Фармацевтична компанія “Екофарм“, забезпечила райцентр запасом препаратів для лікування і профілактики вірусних інфекцій у відповідь на прохання головного лікаря Новосанжарської районної лікарні Ольги Гирі. Місцеві медики повідомили про високий рівень захворюваності на грип та ГРВІ в районі. На тлі занепокоєння місцевого населення вибором Нових Санжар для карантину громадян, евакуйованих з Китаю, профілактичні заходи вийшли на перший план. Ліки були доставлені вже на наступний день.

Заступник генерального директора НВК “Екофарм“, доктор медичних наук, колишній керівник українського Центру грипу Олександр Гриневич повідомив сімейним лікарям Новосанжарської лікарні про те, що доставлений препарат “Протефлазід” з великою ймовірністю може бути ефективним засобом у ситуації, що склалася. Препарат вже пройшов докінг-дослідження за дією на коронавірус COVID-19. А в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського зазначили, що: “Експерименти на моделі вірусу показали, що завдяки механізму пригнічення синтезу вірус-специфічних ферментів РНК-полімерази і протеїнкінази, діюча речовина “Протефлазід” може пригнічувати коронавірус COVID-19, оскільки зазначений вірус є РНК-вмісним”.