За вивезення сміття тернополяни з 1 квітня платитимуть удвічі більше?

сміттяПереглянути тарифи на житлово-комунальні послуги просять тернопільські комунальники. Обґрунтовують вони цей крок зростанням цін на пальне та необхідні матеріали.

Наприклад, щомісяця за вивезення сміття один тернополянин платить 3 грн 47 коп. Але підприємці кажуть, що цих грошей катастрофічно не вистачає і просять підняти тариф до 6 грн 67 коп.

Читайте також. Гаряча вода подорожчає з 1 квітня в середньому на 55% — Мінрегіонбуд

– Вартість, що діє сьогодні, вивезення куба сміття – 26 гривень 40 копійок. Контейнер має 1,1 куба. Тобто фактично за 26 грн треба виїхати о 5 ранку екіпажу автомобіля, що має бути заправлений, технічно справний, відремонтований, забрати те сміття, вивезти його в Малашівці… Ну, ви сядьте в таксі і попросіть нехай вас провезуть кілометр по місту, – радить заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський. – Вочевидь, із фінансами у вас не зійдеться…

До речі, востаннє тариф на вивезення сміття в Тернополі збільшували у 2011 р. Порівняно з іншими містами, де ціну змінили ще минулоріч, у нас досі вона залишалася стабільною.

Читайте також. Скільки коштує комуналка за новими тарифами (Інфографіка)

Більше за свої послуги просять і жеки. Якщо зараз тернополяни платять від 50 коп. до 1 грн 53 коп. за кв. м, то тариф пропонують збільшити приблизно так: від 80 коп. до 2 грн 45 коп. Але ці цифри не є остаточними. Затвердити їх повинен виконком. Зробити це комунальники просять до 1 квітня.

Софія Левицька