За тиждень втратила 8 кг: Надія Савченко відновила голодування у в’язниці Росії

Надія Савченко за гратами крупно в кофтиніУкраїнська льотчиця і нардеп Надія Савченко, яку утримуюють у СІЗО в Росії вже за звинуваченням у незаконному перетині кордону, відновила голодування. Цю інформацію журналістам повідомив голова Ради з прав людини РФ Михайло Федотов, передає російський “Интерфакс“.

“З розмови з нею здається, що все нормально, але об’єктивні показники викликають серйозні побоювання: втрата ваги на тиждень – 8 кг, дуже насторожує низький цукор і інші тривожні показники аналізів”, – зазначив Федотов і додав, що українка нічого не їсть, а тільки п’є.

За його словами, Савченко сама дивується з того, "яким дивом ще жива".

Читайте також. ВР просить світ ввести санкції щодо 35 людей, причетних до викрадення і утримання в РФ Надії Савченко (Список)

Федотов відзначив, що зараз Савченко перебуває під наглядом лікарів СІЗО, які будуть вирішувати питання про необхідність її переведення в лікарню.

Крім того повідомляється, що тюремні медики мають намір провести консиліум у зв'язку з відмовою від їжі Савченко.

Читайте також. Аби Савченко потрапила під амністію, суд спершу має її засудити — Лавров

"Останні три дні Савченко (в СІЗО, - ред.) відмовлялася від їжі, у зв'язку з чим сьогодні буде проведено лікарський консиліум", - повідомила офіційний представник Федеральної служби виконання покарань Христина Білоусова.

Читайте також. Для звільнення Савченко рішення суду не обов’язкове — адвокат

Нагадаємо, Надію Савченко утримують в московському СІЗО, звинувачуючи в причетності до загибелі на Донбасі двох російських журналістів. Народний депутат України Надія Савченко була обрана делегатом ПАРЄ від України, але російський суд не відпускає її на засідання Асамблеї.

На знак протесту Надія Савченко оголосили голодування. На вмовлянян лікарів і українських громадських та політичних діячів Савченко згодом голодування припинила, оскільки це почало загрожувати їхї життю.

Читайте також. Слідчий комітет Росії пред’явив остаточне звинувачення Надії Савченко

22 квітня глава МЗС РФ Сергій Лавров не виколючив, що стосовно Савченко може бути застосована амністія, відповідно до Мінських угод, але для цього, за його словами, має бути рішення суду. Адвокат Савченко Марк Фейгін назвав "нісенітницею" заяву глави МЗС РФ Сергія Лаврова про можливе застосування амністії до Савченко.

Читайте також. Савченко не визнала своєї вини після пред’явлення СК РФ остаточного звинувачення

24 квітня СК РФ пред'явив остаточне звинувачення Савченко. Вона не визнала своєї вини.