“За три роки у Малашівцях нічого не зроблено, тому й димить сміття”, – представник екоінспекції Тернопілля (Відео)

P8210039-nІнформацію щодо порушення вимог природоохоронного законодавства під час експлуатації Малашівського звалища депутати Тернопільської облради слухали довго і обговорювали докладно.

Нагадаємо, робили це на вимогу депутата-свободівця Мирона Кузика.

Читайте також. До проекту Програми, що має врятувати екологію Тернопілля, ще можна вносити пропозиції (Фото)

Чоловік сам мешкає в Ігровиці – зовсім поруч зі сміттяркою і вже тривалий час вимагає навести там лад. На минулому засіданні сесії, не почувши очікуваного звіту, він навіть вчинив скандал у залі.

Полігон сам загорається і димить, визнав перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в Тернопільській області Юрій Рослий.

– Причина його загорання не в тому, що його хтось підпалює, а в тому, що не виконані умови робочого проекту з рекультивації цього сміттєзвалища… За три роки там нічого не зроблено, – каже він. – Замість пересипання шарів відсівом далі проводиться вивезення відходів трьома перевізниками. Це і призводить при такій погоді до самозагоряння.

Вихід є, вважає Юрій Рослий. Слід провести належну рекультивацію і шукати ділянку під новий полігон. На адресу чиновника відразу посипалися звинувачення: чому за цим не стежать, чому програму не виконують та інше.

Читайте також. Очисні споруди на Тернопільщині будуватиме фірма з Полтави? (Фото, Відео)

– Пропоную роботу інспекції і пана Соколовського (заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міської ради – прим.) визнати незадовільною, – наголошує пан Кузик. – Там димить. Люди хворіють, а скоро почнуть вмирати…

Представнику екологічної інспекції депутати, за нагоди, нагадали і про неконтрольований видобуток корисних копалин у незаконних кар’єрах, і про вирубування лісів, і про скиди нечистот у водойми.

– Тільки про скиди, я вам скажу… У 2013 році викинули у водойми 2,5 млн кубів неочищених стоків, – додав, коментуючи, депутат Тернопільської облради, заступник голови ОДА Леонід Бицюра.

Зрештою інформування швидко переросло в обговорення екологічної ситуації в області загалом. Адже у порядку денному був пункт про ухвалення «Програми охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області на 2014-2020 роки». Чимало негараздів, в тому числі і зі сміттям, можна було б вирішити в ході її виконання, але депутати навіть не відразу погодилися включити її до розгляду. Цим вони обурили пана Бицюру.

Читайте також. Останні 17 тонн “старих” отрутохімікатів з Тернопілля мають вивезти цього року (Відео)

Врешті депутати погодилися, що проблеми наростали роками, тож вирішувати їх варто комплексно. Малашівським сміттєзвалищем має зайнятися насамперед міське керівництво, бо більшість відходів вивозять туди з обласного центру. Звісно, розв’язати проблему із новим полігоном неможливо без втручання обласної адміністрації. Принагідно обранці краян заговорили і про люстрацію чиновників із команди екс-губернатора Валентина Хоптяна. Але розмови залишилися розмовами, адже закону про люстрацію досі немає.