За тепло в помешканні тернополяни платитимуть на 10,1% більше, ніж минулої зими (Відео)

теплоЗа липень тернополяни вже більше платитимуть за гарячу воду, а незабаром – і за тепло у помешканні.

Читайте також. Як тернополянам отримати компенсацію додаткових витрат на оплату комунальних послуг?

Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, з 1 липня зросли тарифи на гарячу воду, а з 1 серпня зростуть і на опалення. Гаряча вода подорожчала в середньому на 29-39%, опалення – на 10%. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4

Раніше тернополяни оплачували за опалення за двома тарифами: 4,89 грн - в опалювальний період і 1 гривня 30 копійок – решту місяців. Відтепер тариф буде єдиний, за яким платити потрібно лише на час опалювання будинків - 8 гривень 12 копійок за один квадратний метр площі помешкання.

Читайте також. Від 1 липня відсотки за депозитами оподатковують, нагадують тернопільські податківці

- Порівняти можна лише річну плату. Відповідно, річна плата за новим тарифом вища за річну плату за тарифом, який діяв, на 10,1%. Тобто можна говорити про підвищення тарифу на опалення на 10,1%, - пояснює заступник директора КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" Володимир Онишків.

Більше, ніж опалення, подорожчала гаряча вода. До 1 липня один кубометр коштував 15 гривень 71 копійку. Відтепер ціна залежатиме від того, як працює у помешканні сушарка для рушників. Якщо вона підключена до гарячої води, то тариф становить 21 гривню 86 копійок за кубометр. Якщо ж сушарка працює від опалення у квартирі, то ціна за гарячу воду - 20 гривень 34 копійки.

- Національна комісія приводить тарифи у відповідність до економічно обґрунтованих витрат. Ріст тарифу щодо гарячої води становить: менший варіант - 29%, а дорожчий - 39%, - каже Володимир Онишків.