За сприяння місцевого священика, у селищі на Тернопільщині провели цікавий тренінг для жінок-християнок (Фото)

фото: о. Василь Германюк
фото: о. Василь Германюк

Запорука успішної жінки – мудрий чоловік: саме так захотілося перефразувати захід «Мудра жінка — успішний чоловік»,  який пройшов днями у селищі Скалі-Подільській, що на Тернопільщині.

Бо як не переставляй слова місцями у цій назві — вони будуть актуальними для обох представників протилежних статей, яких доля звела у подружжі.

Однак тренінг для жінок-християнок, який провели для місцевого жіноцтва, напряму дає зрозуміти: жінка – усьому голова, і від її витримки, мудрості, поступливості залежить і спокій в сім’ї, і ставлення до неї чоловіка.

І згадується у цьому контексті багато приказок і прислів’їв на кшталт: «Чоловік - голова,  а жінка - шия», «Жінка п’ять кутів у хаті тримає», і так далі.

А й справді, роль жінки, матері, берегині роду дужа важлива тема, особливо у релігійному контексті.

Настоятель місцевого храму отець Василь Германюк уже давно виношував ідею організувати у селищі такий тренінг, який, як він вважає, мав стати дуже корисним для всіх. Особливо у наш складний час, коли моральні цінності нівелюються, а роль сім’ї відійшла на другий план.

- Ще з листопада минулого року я планував організувати даний захід – розповів  о.Василь Германюк, священик УГКЦ Скали-Подільської.  - Спікером на тренінгу була львів’янка Ірина Микитюк, психолог, психотерапевт, тренер особистісного розвитку, експерт в комунікації, ведуча тренінгів і семінарів для жінок. Такого рівня тренінги зазвичай проводять у великих містах, але тепер і жінки периферії отримали знання про можливість впливу на збереження подружжя, про покликання жіноцтва згідно вчення Біблії. Слухачки також почули пізнавальну розповідь пані Ірини про етику особистого простору, а також дізналися, як висловлювати свої думки, бажання, щоб бути почутою.

фото: о. Василь Германюк
фото: о. Василь Германюк

Головна порада для жінок від Ірини Микитюк  – говорити з чоловіком про ті проблеми, які турбують, які чекають свого вирішення. Не потрібно приховувати своїх почуттів, тривог, переживань.

Гармонія у подружжі – найголовніша річ. Тільки у цілковитому взаєморозумінні і взаємоповазі можна подолати труднощі, уникнути проблем. А якщо вони і з’являються, то спільно пережити важкий час.

Жінки дізнались багато цікавого і корисного. Година, проведена із психологом зі Львова, додала чи не кожній впевненості, бажання змінюватись, вчитись новому.

- Захоплююсь людьми, які, не дивлячись на брак часу, присвячують себе такій роботі, — поділилась своїми враженнями присутня на зустрічі парафіянка Ірина Повар. - Велике спасибі отцеві Василю, Ірині Микитюк і всім волонтеркам за їхнє терпіння і наполегливість.

На зустріч матері прийшли зі своїми дітьми, для яких організатори теж зробили окрему програму. Для малечі були організовані навчання із рукоділля, ігри з парафіяльними християнськими аніматорами.

Тож мами мали цілу годину для спокійного сприйняття нової і корисної інформації.