За шахрайство притягнуті до кримінальної відповідальності посадові особи двох кредитних спілок

s18166711На вудочку шахраїв потрапили громадяни, які в силу життєвих обставин потребували позичити кошти але не могли отримати кредит в банку, повідомляє прес-служба прокуратури в Тернопільській області.   

Людям пропонували отримати позику на вигідних умовах і, як правило, без будь-яких документів про доходи, але за умови попередньої сплати першого грошового внеску на рахунки цих установ за начебто надані інформаційні, консультаційні послуги та послуги з пошуку інформації.

Упродовж 2014-2015 років ніхто з клієнтів цих спілок обіцяної позики так і не отримав. Водночас, у результаті шахрайських дій посадових осіб жителям Тернопільщини спричинено збитки на загальну суму понад 180 000 гривень.

У ході досудового розслідування кримінального провадження правоохоронці затримали 3 підозрюваних у вчиненні шахрайства у порядку ст.208 КПК України. Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу. Тепер проводяться слідчі дії з метою встановлення усіх потерпілих від шахрайських дій посадових осіб цих підприємств.

В результаті, прокуратура міста Тернополя здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні стосовно посадових осіб 2 кредитних спілок за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України (шахрайство).