За рік витрати на медицину зросли більш ніж у 1,5 раза, – Шмигаль

фото зі сторінки Фейсбук Дениса Шмигаля

Про це написав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Українська медична система у березні 2020 року була абсолютно неготовою до тих викликів, які приніс у наше життя коронавірус, пише Денис Шмигаль.

“Але за цей неповний рік ми всі разом зробили величезну роботу, аби розпочати необхідні зміни. Практично за рік витрати на медицину зросли більш ніж у 1,5 раза.

У 2020 році через Національну службу здоров’я українські лікарні, які приймають хворих на коронавірус, отримали майже 20 млрд грн. Ще майже 20 млрд грн було додатково виділено на різні потреби медичної системи через Фонд боротьби з COVID-19 та його наслідками.

Ці кошти пішли на додаткові виплати лікарям, закупівлю нового обладнання, ремонти лікарень та медикаменти для хворих.

Українська медична система вистояла та стала сильнішою. Летальність від коронавірусу в Україні залишається однією з найнижчих у Європі.

Більш ніж 80% від загальної кількості ліжкомісць мають відповідні кисневі системи. Водночас їх загальна заповненість становить менш ніж 20 тисяч.

Кількість ШВЛів, які зараз є в медзакладах, становить майже 6 тисяч при заповненості їх у менш ніж 20%. Це означає, що ми виходимо з карантину готовими до всіх викликів. Це означає, що всі, хто потребуватиме медичної допомоги у боротьбі з вірусом її обов’язково отримають”, – написав Денис Шмигаль.