За протест під АП покарають командирів нацгвардійців? Прокуратура почала кримінальне провадження

Нацгвардія під АП- натовпЗа фактом бездіяльності військових службових осіб окремих військових частин Національної гвардії України військовою прокуратурою Центрального регіону України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 426 КК України. Про це повідомляє Генеральна прокуратура України.

Згідно матеріалів провадження військові службові особи Нацгвардії України допустили бездіяльність, що виразилася в умисному невиконанні посадовцями дій, які вони за своїми службовими обов’язками повинні були виконати відповідно до вимог законів України та положень статті 59 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України щодо зміцнення військової дисципліни, запобігання надзвичайним подіям серед особового складу, своєчасного виявлення та усунення їх причин.

Читайте також. 47 кілометрів пішки за демобілізацією: чого добились сьогодні нацгвардійці від Банкової (Відео)

Розслідуванням встановлено, що у порушення Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо заборони військовослужбовцям в організації страйків і участі в них, вранці 13 жовтня 2014 року військовослужбовці строкової військової служби окремих частин Нацгвардії України у кількості 455 осіб без зброї самовільно залишили територію військових частин та направились до Адміністрації Президента України, де провели незаконний страйк з вимогою звільнення їх з військової служби в запас, що заподіяло істотну шкоду авторитету органів військового управління та державної влади.

Читайте також. Ми впоралися зі спробою дискредитації українського війська – Порошенко про бунт “гвардійців”

Під час розслідування командуванню Національної гвардії України, Генерального штабу Збройних Сил України та Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури України за вищевказаними фактами слідчим призначені службові розслідування щодо наявності в діях командирів військових частин та військовослужбовців строкової військової служби ознак кримінальних правопорушень.

Стан розслідування кримінального провадження перебуває на особистому контролі Генерального прокурора України.