За платні послуги в земельній сфері на Тернопільщині в бюджети перерахували майже 3 млн грн

земля1Переважну кількість адміністративних послуг — 152 тис., або 84% від їх загальної кількості, спеціалісти головного управління Держгеокадастру Тернопільщини надали на безоплатній основі. За 29 тис. платних адмінпослуг землевпорядники перерахували до місцевих бюджетів Тернопільщини 2,83 млн гривень.

— Органи земельних ресурсів надають на всій території України послуги через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування, — зазначає виконувач обов’язків начальника головного управління Держгеокадастру в області Роман Левчик.

Читайте також: Більше мільйона гривень — таку шкоду нанесли порушники земельного законодавства на Тернопільщині

Упродовж 2019 року фахівці управління надали громадянам 181 тис. адміністративних послуг. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, кількість наданих послуг зросла на  20%, що, як вважають в управлінні, вказує на затребуваність послуг у земельній сфері.

Серед безоплатних адмінпослуг найбільш запитуваними залишаються ті, що стосуються державної реєстрації земельної ділянки – 53 тис. Порівняно з таким періодом минулого року кількість наданих послуг зросла майже на 8 тис. Також суттєво збільшилась кількість послуг з видачі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки — на 15 тис.

З-поміж адмінпослуг, що потребують оплати, найбільше запитів надійшло щодо надання витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку – 27 тис.