За півроку зекономили 1,5 млн кубометрів газу – Тернопілля переходить на альтернативне паливо

Фото - gazeta.dt.ua
Фото – gazeta.dt.ua

Зарубинецький спиртовий завод  уже повністю переведений на альтернативні види палива. Працює він на мазуті. Відмовляються від споживання природного газу і зменшують обсяги  його споживання й інші підприємства Тернопільщини, бюджетні установи та організації.

Зокрема, повідомляє Тернопільська ОДА, заплановано перевести на альтернативні види палива 56 котелень бюджетних установ та організацій. Орієнтовна вартість робіт складає 13,8 млн гривень.

«Є визначений ліміт газу для області, – зазначив керівник обласного Антикризового енергетичного штабу, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра. – Якщо на 2013 рік він складав 830 млн кубометрів, то з 1 серпня цього року до 1 квітня 2015 року ліміт складає 166,8 млн кубометрів (без населення). Цей ліміт буде розподілений між всіма районами та Тернополем».

Газопостачальними підприємствами доведено завдання та терміни проведення роботи з розподілу доведених обсягів споживання природного газу по категоріях споживачів у розрізі районів. Цей розподіл буде проведено до 25.08. 2014 року.

ДОВІДКОВО: переведення на альтернативні види палива – одне із завдань обласної комплексної програми енергоефективності та енергозбереження.

Загалом завдяки впровадженню енергоефективних заходів у І півріччі 2014 року на Тернопільщині зекономили понад 1,5 млн куб. метрів природного газу та 250 тис. кВт. год. електричної енергії на суму 9,1 млн. гривень. Всього зекономлено 17,5 тис. тонн умовного палива. Це на 12% більше, ніж за аналогічний період 2013 року.