За півроку на вітчизняних телеекранах з’являться 19 українських серіалів, – Нищук

2-11-cikavi-fakty-pro-ukrayinske-kinoПо Міністерству культури за програмою патріотичного спрямування пройшло 69 проектів, серед них 19 телевізійних серіалів, які зараз в процесі виробництва. І вже десь в середині цього року будуть виходити на телеекрани, інформує 5 канал.

“Ми пішли вперше на те, що 50% ми інвестуємо у створення телевізійного серіалу – чи це документального, чи художнього, чи анімаційного – для того, щоб змінити картинку на телевізійних екранах, щоб з’явилися не про “російських мєнтов” фільми, а про наші історії, без будь-якої пропаганди, без будь-якої цензури. Фільми на різну тематику… Обмежень жодних. Але саме повний цикл українського виробництва та українськими акторами в головних ролях.

У нас очікується декілька прем’єр вже цього року у співпраці з Голлівудом. Це фільм Агнешки Голланд наприкінці року вийде про валлійського репортера Гарета Джоунса, який відкрив для західного світу геноцид Голодомору в Україні в 32-33 роках. Про це буде великий фільм. І це одна співпраця. Другий фільм, де знімаються голлівудські актори – “Захар Беркут”, який також вийде цього року.

У нас також Жан Рено з’явиться у фільмі “Поліна”. У нас підписуються активно угоди копродукії з іншими країнами. Готова угода з Канадою. Це дуже важливо. Тобто ми практично виходимо на західний ринок.

Норвезькі компанії заходять на Одеську кіностудію для створення спільного телевиробництва з Україною. Також це спільний фільм з Польщею. Пан Яблонський, який зараз долучений до зйомок фільму за твором Олега Сенцова “Номери”.

Тобто це справді великі зрушення. І я не буду приховувати, що ми практично переживаємо відродження українського кінематографу”, – наголосив міністр в інтерв’ю 5 каналу.