За підозрою в державній зраді затриманий колишній заступник міністра України (Фото)

ф3Екс-заступнику міністра економіки України вже оголошена підозра за статтею ККУ “державна зрада”.

За даними ЗМІ, йдеться про заступника міністра економіки в уряді Гройсмана Юрія Бровченка, який координував діяльність з реалізації державного оборонного замовлення.

Як повідомляє сайт СБУ, затримали колишнього високопосадовця України сьогодні в аеропорту “Бориспіль”.

За даними української контррозвідки, екс-посадовець разом зі ще двома посадовими особами раніше уклав із закордонною фірмою фіктивний контракт, внаслідок якого 8 млн доларів США були присвоєні, а держава Україна зазнала збитків.

“Оперативники та слідчі СБУ під процесуальним керівництвом Генпрокуратури встановили, що високопосадовець Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, чиновники держпідприємства «Український центр «Безпека» та державної акціонерної холдингової компанії «Артем» діяли всупереч інтересам України на користь закордонної компанії. Вони уклали з іноземцями завідомо збитковий контракт на виготовлення і постачання лінії з виробництва артилерійських снарядів на загальну суму понад 16,5 мільйона доларів США. Унаслідок незаконної оборудки авансовий платіж у розмірі більше ніж 8,2 мільйона американських доларів США був переведений на рахунки фіктивних офшорних підприємств та привласнений учасниками схеми. Натомість іноземна компанія обладнання в Україну не постачала. Дії зловмисників поставили під загрозу забезпечення Збройних Сил боєприпасами під час протидії російській агресії”, – сказано в повідомленні Служби безпеки України.

В СБУ проінформували, що двох інших підозрюваних затримали кількома днями раніше.

“17 жовтня у Києві співробітники СБУ відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України затримали керівника держпідприємства та представника іноземної компанії. Громадянину України оголошено підозру про вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 (державна зрада), іноземцю за ч. 4 ст. 27 і ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України за підбурювання посадовців до вчинення протиправних дій. Держчиновнику вже обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою терміном два місяці із правом внесення застави у розмірі 2,8 мільйона гривень. Вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу іноземцю”, – заначили в СБУ.

Останнім затримали колишнього заступника міністра.

“22 жовтня контррозвідка СБУ на виконання рішення слідчого судді затримала у Міжнародному аеропорту «Бориспіль» колишнього заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України. Експосадовцю оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України”, – дадначили в СБУ.

Служба базпеки України додала, що вже має докази в справі: “За місцями проживання та роботи фігурантів проведено обшуки, за результати яких вилучені документи та інші носії інформації, що свідчать про їх причетність до здійснення протиправної діяльності на шкоду інтересам України”.

Слідство триває.

СБУ опублікувала фото з затримання.

ф1ф2.

ф3