За підкуп виборця в Україні можуть дати 6 років неволі – законопроект

7Уряд схвалив законопроект, який, коли стане законом, суворо каратиме за порушення виборчого законодавства. Відповідальність передбачена і для тих, хто «гречку» пропонує, і для тих, хто її бере, повідомляє «Сьогодні».

Під особливим «прицілом» – ті правопорушення, які впливають на результати виборів. І навпаки, будуть декриміналізовані ті порушення виборчого законодавства, які на підсумках голосування не відображаються.

За словами міністра внутрішніх справ Арсена Аракова, ключове у законопроекті – «незворотність покарання за порушення виборчих прав громадян».

Пропонується карати позбавленням волі до двох років за незаконне вкидання бюлетенів, порушення таємниці голосування членом виборчої комісії, кандидатом або спостерігачем.

Крім того, позбавлення волі до двох років загрожує також і за отримання виборцем неправомірної вигоди за активний або пасивний вплив на результати виборів.

Також до шести років позбавлення волі пропонується «давати» за пропозицію виборцеві неправомірної вигоди (зараз до трьох років). До такої вигоди пропонується включити також спиртні напої і продукти харчування.