За останнє десятиліття кількість населення Тернопілля зменшилася на 49 тисяч

dsfvГромадсько-депутатські слухання «Якість життя та здоров’я громадян Тернопільщини» відбулися у Тернопільській обласній державній адміністрації сьогодні, 17 грудня.

Серед питань, які обговорювали присутні, – стан охорони здоров`я громадян, екологічна безпека навколишнього середовища, заходи щодо підвищення ефективності медичного забезпечення області та охорони природи тощо.

Читайте також. Майже 14 тис. жителів Тернопілля у 2014-му вперше поставили діагноз “гіпертонічна хвороба”

Участь у засіданні взяли представники департаменту охорони здоров`я ОДА, департаменту екології та природних ресурсів ОДА, постійної комісії обласної ради з питань охорони навколишнього природного середовища та природокористування, працівники лікувальних закладів, громадських організацій. Про це повідомив сайт ОДА.

Як зазначив заступник голови Тернопільської обладміністрації Леонід Бицюра, ініціювали такі слухання громадські активісти. Роботу у такому форматі практикують уже вдруге. Перші громадсько-депутатські слухання, що були присвячені питанням подоланню корупції та хабарництва, провели 10 грудня.

Читайте також. На Тернопіллі 147 дітей народилося від ВІЛ-інфікованих матерів (Відео)

- Всесвітня організація охорони здоров`я довела, що стан здоров`я населення лише на 10% залежить від сфери охорони здоров`я, тобто якості медичних послуг, їхньої доступності. Решта – від способу життя: фінансово-економічні, соціальні, спадкові та багато інших чинників, - каже заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра. – Ні для кого не секрет, яким є стан здоров`я наших школярів, старшого покоління. Тому наше завдання - долучитися до формування механізмів, які подолали б цю суспільну проблему.

Як поінформував директор департаменту охорони здоров`я обладміністрації Володимир Курило (на фото – прим.), демографічна ситуація в області залишається складною.

- За останнє десятиліття населення області зменшилося на 49 тисяч чоловік, - каже пан Курило. – Насамперед це зумовлено переважанням смертності над народжуваністю. Упродовж останніх років рівень загальної смертності знизився з 14 до 13,7 осіб на тисячу населення. Спостерігається невелике збільшення народжуваності за цей період: з 9,9 до 11 осіб на тисячу осіб.

Читайте також. Як уберегтися від переохолодження – поради тернопільських рятувальників

За словами директора департаменту, в структурі смертності, як і 10 років тому, перше місце  займають серцево-судинні захворювання, друге - онкологічні,  третє  – захворювання органів дихання. Завдяки ефективній діяльності представників галузі охорони здоров`я вдалося знизити рівень дитячої смертності:  з 10,9 до 6,8 осіб на 1000.

Заступник директора департаменту екології та природних ресурсів, начальник управління природних ресурсів і координації діяльності Володимир Грібов поінформував присутніх про проблеми у сфері екології. Акцентував увагу на забрудненні навколишнього середовища, відсутності схем санітарної очистки населених пунктів, неефективній роботі очисних споруд, недбалому використанні природних ресурсів та іншому.

Читайте також. Піднялася температура, ломить тіло, болить голова? Сидіть вдома і викликайте лікаря, радять тернополянам (Відео)

- Як бачимо, є безпосередній взаємозв`язок між станом екології та здоров`ям населення, - підсумував Леонід Бицюра. – Певні кроки у напрямку покращення ситуації вже зроблені, зокрема цього року сесія облради прийняла «Програму охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області на 2014-2020 рр.», що орієнтована на вимоги ЄС. Однак багато роботи ще попереду…

Софія Левицька