За обсягами ремонту доріг Тернопілля посідає третє місце в Україні (Фото)

оснВідкриття відремонтованої 5-кілометрової ділянки автомобільної дороги М-19 Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече, розташованої поблизу с. Мишковичі Тернопільського району, відбулося сьогодні, 28 жовтня. 

Стрічку урочисто перерізали голова Тернопільської обладміністрації Олег Сиротюк, заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра, начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик.

Прикметно, що брали участь у відкритті і громадські активісти, повідомив сайт ОДА. Йдеться про ГО “Автомайдан-Тернопіль”.

Читайте також. Тернопілля: замінили покриття на 30-ти найбільш проблемних ділянках доріг (Фото)

– Цього року Тернопільська обладміністрація спільно зі Службою автомобільних доріг в Тернопільській області визначили ділянки автошляхів, які потребують ремонту в першу чергу, – нагадав Олег Сиротюк. – В умовах обмеженого фінансового ресурсу, вирішили сконцентрувати кошти державного та місцевого бюджетів на ремонтах ділянок доріг загальнодержавного значення, особливо тих, що проходять через районні центри, під’їздів до історичних пам’яток і ліквідації місць концентрації ДТП.

За словами Леоніда Бицюри, питання відновлення якості дорожнього полотна, включення Тернопільщини в транспортні потоки – одне з пріоритетів облдержадміністрації. Ремонт об’їзної дороги біля Мишковичів слід було здійснити ще кілька років тому, адже вона належить до дороги міжнародного значення, через неї проходить великий потік транспорту.

Читайте також. Тернопілля: ремонт об`їзної села Мишковичі закінчать за два тижні (Фото)

- Тішить те, що наразі, попри брак фінансування з боку держави, за обсягами виконаних робіт з ремонту дорожнього покриття Тернопільщина посідає третє місце в Україні, - констатував пан Бицюра. - Хочеться вірити, що саме завдяки цьому ми зможемо скористатися нашою перевагою - вигідним географічним розташуванням області. Адже від якості доріг залежить економічне зростання краю. А саме через поганий стан доріг логістичні компанії оминали Тернопільщину. Як бачимо, поступово ця тенденція змінюється. Нам уже вдалося відновити дорожнє покриття на ключових напрямках краю.

Ремонт ділянки дороги поблизу Мишковичів тривав з початку серпня. Працівники Служби автомобільних доріг в Тернопільській області відфрезерували 47 263 кв. м покриття, вклали 9 279 т асфальтобетону, здійснили поверхневу обробку 33 300 кв. м покриття, роботи з ліквідації пучин, влаштування дренажу та водоскидів, нанесли горизонтальну дорожню розмітку та встановили дорожні знаки, згідно із дислокацією. Богдан Юлик запевнив, що нове дорожнє покриття на відремонтованій ділянці дороги служитиме не менше 10 років.

Довідково. Станом на 28 жовтня в області вже здійснили повну заміну 57,1 км дорожнього полотна. При цьому використали 23 173 т гарячого асфальтобетону та 1 187 т чорного щебеню, а також влаштували 16,6 км поверхневої обробки загальною площею 134 361 кв. м.

За кошти обласного бюджету (кошти з першої реєстрації транспортних засобів) відремонтували дороги в населених пунктах Монастириська, Бучач, Підзамочок, Бережани, Борщів, Збараж. Ямковий ремонт здійснили на 60 529 кв. м автомобільних доріг, з них 59 111 кв. м – дороги державного значення. Ямковий ремонт струменевим методом виконали на 36 763 кв. м, а гарячим асфальтобетоном, відповідно, на 23 766 кв. м.

Особливу увагу приділили ремонту автомобільної дороги «Тернопіль-Львів», під`їзду до с. Кривче Борщівського району, де розташована печера «Кришталева».​

Софія Левицька