“За ніч шахрай здійснює 200-300 дзвінків, поки не знайде жертву”, – головний міліціонер Тернопілля (Відео)

P1140046-nЗа останній тиждень на Тернопіллі не зафіксували жодного випадку, коли б «телефонним» шахраям вдалося видурити гроші у людей. Дається взнаки інформаційна кампанія, яку прододять як міліціонери, так і ЗМІ.

Утім, такі ситуації – не рідкість не лише на Тернопіллі. До того ж, дурисвіти вже добралися до районів – почали обдурювати людей і там. Як не стати жертвою шахраїв, докладно розповів т. в. о. начальника обласної міліції Олександр Богомол.

Читайте також. Тернопілля: майже на 10% у 2014 р. збільшилася кількість тяжких і особливих злочинів (Відео)

– Злочинці дзвонять на домашні та мобільні телефони до людей, представляються працівниками міліції і повідомляють, що їхні сини або дочки попали в міліцію – в зв’язку з дорожньо-транспортною пригодою або в зв’язку з вчиненням іншого правопорушення. Тоді вимагають з них кошти. Коли ми трафік мобільного телефону аналізуємо, з якого шахрай дзвонив, виходить, що він дзвонить на всі номери підряд. За ніч здійснює 200-300 дзвінків і шукає жертву, – розповів полковник міліції Олександр Богомол.

Зазвичай таким телефонним шахрайством займаються уже засуджені люди. Вони, як каже Олександр Богомол, дзвонять із місць позбавлення волі, розташованих у різних частинах країни. Їхніми жертвами зазвичай стають літні люди. Вони не мають такого доступу до інформації, як молоді люди. До того ж, хвилюючись за своїх внуків чи дітей, готові віддати всі свої заощадження.

Насправді ж, не піддатися такому шахрайству просто, пояснює міліціонер.

– Основна фраза, що може врятувати майбутню жертву такого шахрайства, це запитання про прізвище, ім’я, по батькові тієї людини, про яку кажуть шахраї. На цьому «робота» шахраїв закінчується, – каже пан Богомол.

До речі, міліціонери навіть вели розмови із власниками фірм таксі, адже їхні водії, нічого не підозрюючи, часто ставали посередниками для злочинців – саме їх відправляли за грошима. Така робота і інформування населення вже дають результат. Чимало людей, за даними міліції, вже не потрапляють на вудочку шахраїв.

Але жертвами зловмисників можна стати і купуючи товари через сайти інтернет-торгівлі.

– Шахраї користуються даними людей, які виставляють в Інтернеті інформацію. Дзвонять до них. Під приводом купівлі якогось товару, дізнаються дані їхніх банківських карток. Потім лунає дзвінок нібито працівника банку – під приводом якоїсь неполадки в банківській системі. І люди розповідають коди своїх карток. З них щезають тисячі гривень, – каже Олександр Богомол.

За таких схем, повернути потерпілому втрачене майже неможливо, каже головний міліціонер краю. Адже шахраї знімають кошти швидко, причому зазвичай роблять це в інших регіонах України.

Софія Левицька