За гроші ЄС на Тернопіллі створять сільськогосподарські кооперативи (Фото)

оснРезультати відбору районів Тернопільської області для участі в ІІІ фазі Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» презентували у Тернопільській обладміністрації.

Нагадаємо, спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) активно діє по всій території України з 2008 року.

Читайте також. Дев’ять районів Тернопілля отримають донорські кошти на реалізацію соціальних проектів

Співпраця з міжнародними донорськими організаціями є ефективним інструментом для залучення інвестицій, вважає заступник голови Тернопільської обладміністрації Леонід Бицюра. Тому  налагодження партнерських стосунків з  фондами та організаціями, зокрема міжнародними, є пріоритетним напрямком діяльності Тернопільської обласної державної адміністрації.

- Участь у Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» - це не просто зміцнення матеріально-технічної бази, ресурсів громад, - наголосив він. - Це розвиток ініціативи, яка є дуже необхідна для проведення реформ. З власного досвіду можу сказати, що лише 10% громад готові взяти на себе збільшення повноважень і відповідальності. Це низький відсоток перед  проведенням двох глобальних реформ - децентралізації  влади,  передачі повноважень на місця та адміністративно-територіальної реформи.

У таких умовах, на його думку, роль проектів, спрямованих на активізацію місцевих громад, є ключовою. Саме таким проектом є Проект ЄС/ПРООН.

Читайте також. Теребовлянщина: шкільна котельня буде економити майже 0,5 млн грн (Фото)

Заявки для участі в Проекті МРГ-ІІІ подали усі 17 районів Тернопільської області. За методикою оцінки  районів, яку проводили у центральному офісі Проекту МРГ-ІІІ, визначили дев’ять районів в основний список: Кременецький, Заліщицький, Теребовлянський, Бережанський, Збаразький, Борщівський, Гусятинський, Підволочиський, Лановецький. Затвердили і відбір трьох резервних районів: Бучацький, Чортківський, Монастириський.

- Наступним кроком в реалізації ІІІ фази Проекту МРГ стане проведення вступних семінарів у кожному з 9-ти районів і відповідний відбір місцевих рад для участі в Проекті - по 4 в кожному з районів, - пояснив координатор обласного ресурсного центру громад Ігор Стефанів. -  Серед 8-ми інших районів області, які не потрапили до основного списку, проведуть відбір двох районів для участі в економічному компоненті Проекту МРГ зі створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК).

Читайте також. Місцеві громади на Тернопільщині отримають черговий шанс на допомогу від ЄС (Фото)

Райони з основної квоти також зможуть брати участь у цьому відборі, але отримають можливість для створення СОК вони тільки у випадку відсутності належних заявок від інших 8-ми районів.

Додамо, третя фаза спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) стартувала в Тернопільській  області 9 жовтня 2014 р. Проект МРГ тепер надаватиме підтримку обласним і місцевим органам влади щодо поширення кращих практик і досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду в Тернопільській області.

Діяльність Проекту МРГ буде спрямована на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з  розвитком малого аграрного бізнесу. Проект надаватиме підтримку Уряду України у впровадженні реформ з децентралізації та поширенні інноваційних підходів щодо спільного планування та сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через центри управління знаннями та впровадження курсу в навчальні програми двадцяти університетів.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23,8 млн євро, наданих Європейським Союзом (23 млн євро) та ПРООН (800 тис. євро). Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні.

Довідково. Більше інформації про проект МРГ можна знайти за такими посиланнями:

·  Сайт Проекту МРГ в Тернопільській області – http://cba.org.ua/ua/ternopil;

·  Сайти Проекту МРГ – III – www.cba.org.ua/three; www.cba.org.ua; www.cba.org.ua/one;

·  Сайт Програми розвитку ООН в Україні - www.undp.org.ua;

·  Сайт Представництва Європейського Союзу в Україні - http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/index_uk.htm.

Софія Левицька