За гречку на виборах Аваков пропонує карати тих, хто її бере

1433_2_1350456178Очільник  МВС Арсен Аваков ініціює якнайшвидше внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності усіх сторін виборчого процесу. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

“Йдеться про покарання за підкуп виборців, підтасування результатів волевиявлення, підробку виборчої документації та інших правопорушень виборчого процесу.

Ще одна новація для українського законодавства – ввести кримінальну відповідальність для виборців, які погоджуються прийняти кошти та інші матеріальні блага в обмін на голосування за того чи іншого кандидата чи політичну силу.

Ні для кого не секрет, що підкуп виборців, та інші порушення стали нормою життя для Українського суспільства. Завдання МВС – покласти край безвідповідальній діяльності осіб, для яких підкуп виборців – звичайна справа. Відповідати за підкуп повинні не тільки ті, хто пропонує, але й ті – хто погоджується», – переконаний Арсен Аваков.

Він також дає конкретні пропозиції: «Ми пропонуємо запровадити норму, якщо виборець погодиться віддати свій голос в обмін на грошові чи матеріальні вигоди він повинен нести відповідальність. Це може бути штраф у розмірі від 1700 до 5400 гривень чи виправні роботи на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Якщо на гарячому спіймають осіб, які пропонують виборцю прийняти “угоду”, то вони теж відповідатимуть перед законом, це може бути ув’язнення на строк від 5 до 7 років».

На думку Арсена Авакова, пропозиція запровадження такої відповідальності цілком входить до компетенції міліції.

«Завдання органів внутрішніх справ, полягає не у виявлення та покаранні виборців, які погодилися бути підкупленими. Наша мета у наближенні виборчого процесу в Україні до демократичних стандартів, до беззаперечного дотримання Закону всіма сторонами виборчого процесу та профілактика можливих порушень виборчих прав громадян.

Маю намір звернутись до в.о. Президента України, Кабміну з пропозицією внести відповідний Законопроект до повістки дня найближчого засідання Верховної Ради для його негайного та позачергового обговорення.

Сподіваюсь, що Верховна Рада України підтримає внесення запропонованих змін до Кримінального Кодексу, а позачергові вибори Президента України, та довибори депутатів місцевій Рад та міських голів пройдуть з щонайменшими порушеннями виборчого законодавства.

Я дав доручення відповідним структурам МВС перевірити всі зареєстровані випадки порушення виборчих прав, які раніше не розслідувались”, – написав А.Аваков на своїй сторінці у Фейсбук.