За ґратами в Україні краще: тисяча засуджених з окупованого Донбасу просить їх забрати (Фото)

ф3Сьогодні з тюрем на окупованій “ЛНР” території на підконтрольну Україні територію українська сторона забрала 42 в’язні. Завтра забере з територій, окупованих “ДНР”.

Про це повідомила у Фейсбук, виклавши фото, представник України у гуманітарній підгрупі на Мінських переговорах Ірина Геращенко.

Вона повідомила, що засуджених ще до початку війни на Донбасі ув’язнених, які опинились у в’язницях на окупованій території, окупанти передали внаслідок домовленостей у Мінську. Забирати їх у бойовиків “ЛНР” їздила сьогодні особисто уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова.

За повідомленням Ірини Герщенко, загалом понад тисяча ув’язнених, які відбувають покарання у в’язницях, що опинились під окупацією “ДНР” і “ЛНР”, написали клопотання, що хочуть відбувати покарання на підконтрольній Україні території: в Україні і за ґратами краще.

“Так, ці люди порушили закон і засуджені українськими судами до покарання, але вони також українські громадяни і ми як правова держава маємо дбати і про дотримання їх прав. Тим більше, маємо чимало фактів незаконного використання засуджених як робочої сили. На сьогодні близько 1000 осіб і їх родин звернулися про переміщення, офіс омбудвумен готовий був розпочати цю роботу ще в травні. Я рада, що питання зсунулася з мертвої точки”, – написала Геращенко.

Вона додала, що Україна готова забрати усіх полонених, аби тільки проросійські бойовикі і Росія їх віддали.

“Принагідно українська сторона сьогодні ще раз наголосила представникам ОРДЛО, що ми готові до звільнення заручників – військових і цивільних – і пропонуємо 27 грудня здійснити таке звільнення в форматі 66 на 19”, – підкреслила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

ф1ф2ф3