За 20 днів проведення мобілізації Тернопільська область на 50% виконала план

P9050050-nПро нюанси проведення мобілізації у Тернопільській області редакції ІА «7 Днів-Україна» повідомив Василь Лабай – представник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України. 

“Круглий стіл” на тему «Хід проведення четвертої черги часткової мобілізації» відбувся сьогодні, 9 лютого, у приміщенні Тернопільського обласного військового комісаріату.

Читайте також. На Тернопіллі громадські активісти закликають чоловіків не уникати мобілізації

У заході взяли участь військовий комісар Тернопільського обласного військкомату полковник Володимир Катинський, народний депутат України Микола Люшняк, військовослужбовець 24-ї окремої механізованої бригади, який тільки-но повернувся із зони АТО, старший сержант Андрій Поляруш, представник самооборони майдану Тернопільщини Юрій Моргун, духівники – отці Віталій Козак і Дмитро Лисак та представники ЗМІ області.

Під час дискусії йшлося про проведення в області четвертої черги часткової мобілізації. Тернопільський обласний військовий комісар полковник Володимир Катинський повідомив, що за 20 днів проведення мобілізації область на 50% виконала план.

Читайте також. «Схід і Захід разом»: про пригоди групи тернопільських волонтерів у зоні АТО (Фото)

– Після медичного обстеження, військовозобов’язаних направляємо не в АТО, а у військові навчальні частини і навчальні центри Збройних Сил України для відновлення навичок і проведення злагодження. Закликаю громадян краю приходити до військкоматів області захищати Україну, яка зараз у біді, – наголосив полковник Володимир Катинський.

Народний депутат Микола Люшняк зазначив, що Україна нині залишилася наодинці з агресором. Нам треба разом підняти патріотизм молодих людей.

– Треба відстояти свою землю, щоби агресор не мав шансу просунутися далі. Ця мобілізація забере до війська не більше 3% громадян. Якщо не підемо на захист Вітчизни – втратимо Україну. Звертаюся до усіх молодих людей самостійно, без повісток, приходити у військкомат, – наголосив нардеп Микола Люшняк.

Читайте також. У навчальні центри з Тернополя поїхали перші мобілізовані за четвертою хвилею (Відео)

Учасник АТО старший сержант Андрій Поляруш повідомив, що ні для кого не буде новиною, що ми вже давно воюємо із регулярними формуваннями збройних сил Росії.

– Мобілізація – вкрай потрібна. Необхідно дати перепочити, хоча б на якийсь час, тим хлопцям, які уже рік на фронті. Переконаний, що після відпочинку багато хто із них повернеться назад у зону АТО захищати Батьківщину. Якщо кожен зрозуміє це, Україна переможе будь-якого агресора, – наголосив старший сержант Андрій Поляруш.

Читайте також. «Зрив мобілізації – здача України», — волонтерка з Тернополя (Відео)

Закликали військовозобов’язаних піднятися на захист Вітчизни та з’явитися у військкомати області і представники Самооборони Майдану та духовенство Тернопілля.

– Церква безкорисно допомагає українським військовим. Ми повинні кожну часточку себе вкласти для того, щоби нагодувати, озброїти, дати будь-яку допомогу кожному солдату, аби захистити нашу державу, – наголосив отець Дмитро Лисак.

Софія Левицька