З’явилося відео зсуву на сміттєзвалищі неподалік Львова (Відео)

Директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Держслужби з надзвичайних ситуацій України Володимир Демчук повідомив подробиці зсуву, що стався на сміттєзвалищі неподалік від Львова, де два дні тривала пожежа.

Площа зсуву 300 на 80 метрів, висота падіння – близько 90 метрів, сказано в його заяві, розміщеній на каналі YouTube Держслужби з надзвичайних ситуацій.

За словами Демчука, до пошуків трьох співробітників ДСНС, які опинилися під завалами залучено 217 людей, 23 одиниці техніки, а також кінологічні розрахунки.

Читайте також: На Львівщині рятувальників засипало тоннами сміття (Відео)

На місці подій присутні голова Львівської обласної державної адміністрації та голова обласної ДСНС.

У той же сач, як повідомляє ТСН, Грибовицьке сміттєзвалище відкрили у 1956 році. За цей час на площі понад 30 га накопичилось сміття заввишки від 50 до 65 метрів. Окрім цього, сміттєзвалище має від 3 до 5 озер, де зберігаються, за різними даними, від 200 до 500 тисяч тонн кислих гудронів. Про закриття сміттєзвалища говорять з 1990-х. Але альтернативної ділянки для вивезення сміття зі Львова та навколишніх районів так і не вдалось знайти.

Додамо, що на допомогу в пошуках та порятунку пожежників, які опинились під завалом на Грибовицькому сміттєзвалищі, зі Львова вирушили 30 курсантів старших курсів Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Проте місцеві мешканці перекрили в'їзд автобусу із курсантами до сміттєзвалища.