З України до Італії відправили літак із гуманітарною допомогою (Відео)

фото: Андрій Некрасов
фото: Андрій Некрасов

Сьогодні зі столичного аеропорту “Жуляни” вилетів літак нацгвардії із гуманітарним вантажем для найбільше постраждалої від спалаху коронавірусу країни у Європі – Італії.

Кількома днями раніше туди вирушили і два десятки українських медиків – допомогти італійським колегам і самим навчитися новому.

П’ять тонн дезінфікуючої рідини були відправлені літаком Національної гвардії України до Риму сьогодні.

Вантаж до Італії МВС України направляє відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського про допомогу Італії в боротьбі з пандемією коронавірусу, інформує департамент комунікації МВС України.

«Це другий раунд допомоги Італії. Ми відправляємо п’ять тонн спеціальних санітайзерів, які будуть використовуватися для дезінфекції лікарень і рук медичних працівників. Вміст спирту – 70%. Засіб відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я. Ми не виділяли жодних додаткових коштів на закупівлю засобу. Наші підрозділи забезпечені засобами дезінфекції», – повідомив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров.

Окрім цього, заступник міністра внутрішніх справ повідомив, що італійський уряд висловив вдячність Україні за підтримку.

«Дві бригади українських лікарів вже приступили до роботи у двох госпіталях Італії. Ми щовечора маємо онлайн-конференції, де лікарі розповідають, як там налагоджена медична, епідеміологічна та превентивна робота. Це досвід, який ми вже сьогодні можемо використовувати у боротьбі з вірусом», – зазначив Сергій Гончаров.

Посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа висловив подяку президенту України Володимиру Зеленському та міністру внутрішніх справ Арсену Авакову за таку необхідну італійським лікарям допомогу та підтримку.

«Цей внесок італійська сторона дуже цінує. В Італії дуже тепло зустріли українських лікарів, як колеги, так і пацієнти. Їм буде наданий доступ до протоколів лікування. Ми дуже пишаємося цією співпрацею», – зазначив Давіде Ла Чечіліа.

Дивіться Відео Національної гвардії України: