З російського полону повернувся проректор Херсонського держуніверситету

Максим Вінник. Фото з Фейсбук-сторінки ректора ХДУ Олександра Співаковського

Російські окупанти відпустили з полону проректора Херсонського державного університету Максима Вінника, він уже перебуває на підконтрольній Україні території. 

Про це повідомив ректор ХДУ Олександр Співаковський у Фейсбук.

"Наш друг, колега, проректор Херсонського державного університету Максим Вінник вже на підконтрольній уряду території України... Зателефонував і сповістив, що з ним нарешті все добре і він у безпеці! Його звільнили з утримання днями. Ті, хто знає, яке воно життя в окупації, розуміють, чому ми відразу не оприлюднили цю інформацію. Бо ніхто не міг гарантувати безпеку Максима у Херсоні. Зараз я вже можу сказати велике дякуємо всім, хто переймався долею нашого друга та колеги", - написав Співаковський.

Ректор ХДУ подякував освітянам, Міністерству освіти і науки України, міжнародним і державним правозахисним інституціям, правоохоронним органам, громадськості, журналістам.

"Кожне ваше слово в ефірі, кожна публікація, пост, згадування у доповідях, у тому числі на міжнародній арені, про зухвале викрадення Максима Вінника у Херсоні – це були ті цвяхи, які ми всі разом вбивали у свідомість росіян. Не можна викрадати людей, це злочин!" – наголосив ректор Херсонського держуніверситету.