З одного старого газового балона у Тернополі волонтери роблять дві буржуйки для бійців АТО (Відео)

буржуйкаБільше 10 буржуйок із матеріалів, які тернополяни активно приносили на Логістичний склад допомоги бійцям АТО, в найближчий час відправлять на схід.

Волонтери кажуть: буржуйки вкрай необхідні нашим бійцям, тому просять приносити на склад, що на вулиці Дністрянського, 10 ( у напрямку «Східного» масиву), газові балони.

Читайте також. “Робота для кожного волонтера знайдеться – було б бажання”, – Об’єднання заради громади “Ядро” (Відео)

Аналогів у світі буржуйці, яку змайстрували тернополяни, немає. Вона зручна і знадобиться бійцям на передовій. Така буржуйка – горизонтальна, на ній можна сушити взуття, грітися. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– Вона є дуже проста і легенька. Можна підігрівати їжу, Можна використовувати для сушки. Крім того, якщо в зоні АТО є труби, то в цей простір їх і запихають. Також буржуйки служать як обігрівачі. Під час транспортування це все дуже просто розбирається і збирається, – розповів представник Об’єднання заради громади «Ядро» Тарас Білан. – Для малого підрозділу – якраз…

Читайте також. Тернопіль: потрібні матеріали для виробництва буржуйок і майстри, що можуть виконати такі роботи (Відео)

Інша буржуйка – не для передової, а для більших підрозділів військових.

– Це збільшений варіант тернопільської буржуйки. Ми вчепили дві бокових труби, щоб було зрозуміло. Це – додаткове нагрівання в бліндажі. Ось ці рушти – для харчування, для підігріву і для сушки. Вона дає більше тепла. Чим вона ще хороша – хлопці можуть великі бруски різати і просто туди закидати. Вигорає до дна все повністю, тоді закидають нові. Нагрівається вона до червоного, дає багато тепла, – каже Тарас Білан.

Наразі на складі АТО роблять буржуйки з труб великого діаметру. Для менших буржуйок потрібні старі газові балони, яких бракує. Відтак волонтери просять зголоситись усіх, хто може допомогти.

– На пунктах прийому брухту вони є, продаються по 50 гривень. Прохання звертатися – ми навіть готові придбати. Із одного балона виходить дві буржуйки. Металу є багато, електродів – багато, є зварювальники, а от із балонами трохи проблема, – додає він.

Довідково. Зараз буржуйки тестують, уже наступного тижня їх повезуть на схід. Детальнішу інформацію про те, яка допомога потрібна бійцям АТО, можна отримати за номером «гарячої лінії» логістичного центру – 097-205-50-55.