З Іспанією не вийшло, але є ще екстрадиція до США: Фірташ знову у правоохоронців

firt_650x410

Український бізнесмен Дмитро Фірташ, звільнений у четвер судом під  заставу в  125 млн євро та зобов’язання залишатися в Австрії у справі про екстрадицію до Іспанії, тут же був затриманий у справі про екстрадицію в США, таку інформацію повідомляють австрійські ЗМІ і підтверджують адвокати бізнесмена.

Суд повинен визначитися про запобіжний захід щодо Д.Фірташа по “американському” справі вдень 24 лютого, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

Як повідомлялося, Земельний Суд Відня, розглянувши в четвер запит Іспанії про екстрадицію бізнесмена, вирішив звільнити його без внесення додаткової застави.

Читайте також: Арешту не буде — віденський суд відхилив запит про затримання Фірташа

“Суд відмовив прокуратурі Відня в арешті Д.Фірташа, оскільки відсутній ризик неявки Д.Фірташа на вимогу суду Суд зобов’язав Д.Фірташа регулярно відвідувати суд через певні проміжки часу.”, – Відзначили захисники бізнесмена.

"Д.Фірташу заборонено залишати територію Австрії, він здав суду свій закордонний паспорт", - додали адвокати.

Пізніше вони повідомили, що в зв'язку відхиленням судом запиту Іспанії на затримання, представник прокуратури Відня відразу ж після прийняття такого судового рішення зажадав затримання бізнесмена у справі про існуючу в США екстрадицію.

Читайте також: З’явились кадри затримання Фірташа у суді Австрії (Відео)

"Дмитро Фірташ заперечує всі звинувачення проти нього, і ми впевнені, що його невинність буде доведена", - заявили адвокати.

Вони стверджують, що іспанське розслідування не тільки стосується одних і тих же звинувачень, які були подані з боку влади США в Іллінойсі, а й були подані іспанськими властями за інструкцією прокуратури ЧИКАГО. "Це все частина тієї ж історії - політичного переслідування Д.Фірташа", - зазначили адвокати.

Голова ради групи компаній Group DF Д.Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 по запиту влади США. Під час колишньої американської адміністрації українського бізнесмена звинуватили в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в $ 18,5 млн хотів отримати дозволи на видобуток титанової сировини в Індії для подальшого продажу готової продукції в США.

Читайте також: «Чорний» вівторок Фірташа: його затримали і хочуть судити ще й в Іспанії (Відео)

Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав Д.Фірташу запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але потім погодився звільнити його під заставу в EUR125 млн і зобов'язання не залишати Австрію. 30 квітня 2015 року цей же суд відхилив запит Мін'юсту США про екстрадицію Д.Фірташа в цю країну, вказавши на неможливість виключити політичні мотиви запиту про видачу українця з боку США. У вересні 2015 року прокуратура Відня (Австрія) подала апеляцію на це рішення, а 21 лютого 2017 року Вищий земельний суд Відня задовольнив її.

Відразу після засідання апеляційного суду 21 лютого 2017 року прокуратура Відня затримала Д.Фірташа на термін до 48 годин у зв'язку із запитом Іспанії на його екстрадицію, після чого суд повинен був визначитися із запобіжним заходом.

Згідно з правилами європейського ордера на арешт, який був виписаний Іспанією, після рішення суду про запобіжний захід є 30 днів на рішення суду першої інстанції з питання екстрадиції Д.Фірташа в Іспанію, а потім ще 30 днів для розгляду його в другій інстанції в разі подачі апеляції.

Читайте також: Фірташ сяде за грати на півстоліття? Суд Австрії дав добро на екстрадицію українського олігарха у США

Як раніше уточнювали адвокати бізнесмена, заставу в розмірі EUR125 млн за "американському" у справі як і раніше існує, тоді як можливість виїзду з Австрії у Д.Фірташа була в період між рішенням суду першої інстанції від 30 квітня 2015 року про відмову в його екстрадиції в США і протилежним рішенням апеляційного суду, 21 лютого прийнятим 2017 року.

Остаточне рішення про екстрадицію повинен прийняти Федеральний міністр юстиції Австрії. На думку адвокатів, Д.Фірташ залишиться в столиці Австрії ще на термін від декількох місяців до понад рік в зв'язку з відсутністю у його справи прецедентів в австрійському правосудді.