З’явилась дата, коли МАГАТЕ може приїхати на Запорізьку АЕС (Відео)

Місія МАГАТЕ на окуповану військами Росії Запорізьку атомну електростанцію може приїхати вже наступного тижня. Принаймні, на такий час цей візит запланований.

Про це в ефірі “Радіо НВ” заявила радниця міністра енергетики України Лана Зеркаль.

“Наступного тижня запланований візит місії МАГАТЕ”, – сказала Зеркаль.

Вона повідомила, що зараз триває узгодження маршруту прибуття місії МАГАТЕ на окуповану РФ АЕС, оскільки Росія намагається зірвати цей візит.

“Попри те, що росіяни погодилися, що місія їхатиме через територію України, вони штучно зараз створюють всі умови для того, щоб місія не доїхала до об’єкта з огляду на ситуацію навколо нього”, – сказала Зеркаль.

Раніше Bloomberg із посиланням на свої джерела написав, що МАГАТЕ готується до місії та хоче відвідати Запорізьку атомну електростанцію в окупованому Енергодарі до 5 вересня. Такий візит був запланований ще до початку повномасштабної війни - це мала бути перша перевірка станції за останні 16 років.

"МАГАТЕ хоче відвідати станцію до 5 вересня під час вже запланованої двотижневої міжнародної місії для перевірки систем безпеки", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: “Особисто готовий очолити”, – гендиректор МАГАТЕ хоче спеціальної місії на Запорізьку АЕС 

Нагадаємо, що найбільша в Європі АЕС з першого тижня повномасштабної війни Росії проти України перебуває під контролем військ РФ. Вони обстрілюють станцію і нагнали туди військової техніки.

Читайте також: Лідери Великобританії, США, Німеччини і Франції підтримали візит місії МАГАТЕ на Запорізьку АЕС

Україна закликає світ вплинути на Кремль, аби він перестав шантажувати світ загрозою ядерної катастрофи і вивів війська РФ із Запорізької АЕС.