З бійців вимагали гроші за зароблені потом і кров’ю посвідчення учасника АТО

Співробітники Служби безпеки України спільно з військовою прокуратурою затримали офіцера Збройних сил, який вимагав гроші з колишніх підлеглих за видачу посвідчень учасника бойових дій.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Правоохоронці встановили, що старший лейтенант однієї з дислокованих на Дніпропетровщині частин свідомо приховав від військовослужбовців надходження посвідчень учасників бойових дій, виданих на їхнє ім’я. Двоє мешканців Миколаївщини, які у складі частини брали участь в антитерористичній операції, півтора року не могли їх отримати.

Читайте також: На Тернопільщині на хабарі спіймали керівника земельного відомства

Під час перебування частини на навчаннях у Миколаївській області вони звернулися до колишнього керівника за роз’ясненнями. Офіцер “оцінив” видачу кожного документа у п’ять тисяч гривень. Співробітники спецслужби задокументували перерахування коштів від одного з військових на банківську картку та затримали хабарника у Миколаєві.

Старшому лейтенанту оголошено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Зловмиснику обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у 300 тисяч гривень.

Триває досудове слідство.