З 1 червня Білорусь вводить грошовий збір за перетин кордону

Як повідомляє посольство України в Республіці Білорусь, відповідно до рішення Гомельської обласної Ради, на території області, що межує з Україною, вводиться місцевий збір за перетинання транспортними засобами державного кордону. 

Місцевий збір вводять на території Гомельської і Гродненської областей з першого червня 2021 р. до першого січня 2023 р. за перетинання кордону, зокрема українсько-білоруського під час виїзду з Республіки Білорусь (РБ). 

Оплата — за один транспортний засіб, який виїжджатиме з Білорусі, незалежно від кількості пасажирів у ньому. Ставка збору — 29 білоруських рублів, що становить орієнтовно більше ніж 300 грн.

Сплата місцевого збору буде здійснюватися водієм у білоруських рублях до перетинання (в установі банку) або під час перетинання кордону (безпосередньо в пункті пропуску). При цьому білоруська сторона зауважує, що збір необхідно сплатити до доходів відповідного обласного бюджету за місцем розташування пункту пропуску через кордон. В іншому випадку він вважатиметься не сплаченим.

Від сплати місцевого збору звільнятимуть низку осіб, зокрема тих, що прямують транзитом через територію Білорусі. Також збір не платитимуть громадяни Республіки Білорусь, іноземці та особи без громадянства, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання в Білорусі та прямують в Україну, щоб відвідати членів сім’ї чи близьких родичів (при наявності підтверджуючих документів), а також низка інших категорій осіб згідно з вищезазначеним рішенням Гомельської обласної Ради РБ.

Як повідомляє адміністрація Державної прикордонної служби України, відповідно до законодавства Республіки Білорусь, транспортний засіб — механічний транспортний засіб, що має не менше чотирьох коліс, технічно допустима максимальна маса якого не перевищує п’ять тонн, за винятком колісних тракторів і самохідних машин.

У документі, що підтверджує сплату збору, повинні бути вказані прізвище платника (найменування юридичної особи), сума і дата оплати, реєстраційний номер транспортного засобу та призначення платежу. У разі оплати через інтернет-банкінг, карт-чек можна пред’явити в паперовому або електронному вигляді.

Крім того, повідомляється, що з першого липня по перше жовтня 2021 р. в пункті пропуску «Нова Гута» (з українського боку пункт пропуску «Нові Яриловичі») білоруси планують запровадити експеримент щодо обов’язкової дезінфекції транспортних засобів, які будуть прямувати в Білорусь. Ця послуга буде платною. У разі відмови від дезінфекції, транспортні засоби на територію Білорусі не пропускатимуть. Згодом Білорусь планує запровадити обов’язкову дезінфекцію транспорту в усіх білоруських пунктах пропуску.