Ющенко заявив, що над Януковичем ще можна “попрацювати”

фотоДля України відвернутися від Європи – це зробити крок назад, заявив французькому виданню Libération третій президент України. Політик упевнений, що над нинішнім главою української держави Віктором Януковичем ще можна “попрацювати”, але краще повернутися до суті цієї кризи.

На думку Ющенка, люди, які протестують на Майдані, виступають за нову політичну орієнтацію, яка називається європейським шляхом. “Це Майдан громадян, а не політичних партій. Європейська ідея консолідує українську націю. Навіть парламент схвалив текст, в якому йдеться про інтеграцію в Європу як про політичну мету країни. І дві третини народу цей вибір підтримують”, – пояснив він.

Україна має два шляхи, на думку Ющенка. Перший – зближення з Європою, модернізація країни, боротьба з корупцією, приплив у країну західних інвестицій, реформа правоохоронних органів. Другий – повернення до проімперської політики.

Третій президент вважає, що для виходу з нинішньої кризи необхідно звільнити всіх затриманих під час розгону маніфестацій і покарати відповідальних за жорстокість силовиків. Наступним кроком має стати підписання договору з Брюсселем, додав він.

Раніше Віктор Ющенко заявляв, що забезпечити ефективний вихід України з політичної кризи може тільки підписання Угоди про асоціацію України з ЄС. “Врегулювати кризу можна, лише підписавши європейську асоціацію”, – сказав Ющенко на загальнонаціональному круглому столі в Києві.

Він також висловлював думку, що учасники круглого столу мають виступити з ініціативою розгляду Євросоюзом питання надання безвізового режиму для українських студентів.

Раніше повідомлялося, що колишні президенти України Кравчук, Кучма і Ющенко зійшлися на думці про те, що дії нинішньої влади України спровокували в країні глибоку політичну кризу. Екс-глави держави вважають, що уряд має піти у відставку, а влада – налагодити діалог України як з ЄС, так і з Росією.

Переклад: NEWSru.ua