Ющенко піде на президентські вибори 2015 – La Repubblica

download (1)Екс-президент України Віктор Ющенко не виключає висунення своєї кандидатури на президентських виборах 2015 року, пише Нікола Ломбардоцці в газеті La Repubblica.

Людина, яка винайшла “помаранчеву революцію”, перервала чотирирічне мовчання і готується знову стати головною дійовою особою, стверджує автор. Він зв’язався з чинним президентом Януковичем, направив своїх друзів у Брюссель, намагається підтримувати згуртованість у лавах українців, які зараз паралізують центр Києва, вимагаючи асоціацію з ЄС і відставки проросійського уряду.

“Йому майже 60, і Віктор Ющенко здається вже забутим персонажем, – пише Ломбардоцці, – але тепер він намагається запропонувати свою кандидатуру в якості посередника між натовпом і владою. У своєму кабінеті пенсіонера він знову починає розмову про політику і про майбутнє”.

Які відмінності у "вашій" і нинішній революції? - запитав кореспондент. "Відмінності маловагомі, - відповів Ющенко. - Головне, що в черговий раз повстала молодь. Вона хоче отримати право стати частиною Європи. Користуватися такими правами, демократією, більш відкритим баченням світу, які може дати тільки Європа. І президент не може цього ігнорувати".

"У Януковича ще є час. Він може відразу змінити курс, приєднавшись до ЄС, або може дати важливий сигнал. Європа також має зробити щось більше, і я зараз над цим працюю", - сказав екс-президент.

Чому Янукович повинен вести себе по-іншому? "Тому що площа сигналізує: народ не з тобою. І це одного разу спрацює, - переконаний Ющенко. - Можна придушити виступи один раз, два рази, але так протримаєшся недовго, коли народ повстав".

Чому Ющенко жодного разу не висловився на підтримку найзаттятішої революціонерки Юлії Тимошенко, партія якої протягом трьох років домагається її звільнення? "Якщо ми відкинемо лідерство і особисті питання в сторону, я скажу, що проблема Тимошенко - помилкова, вона монополізувала і сповільнила європейські переговори. Розслідування щодо неї було сфабриковане на підставі чинних українських законів, однак продовжувати бити головою об стіну – даремна справа. Проблема носить політичний характер. Тільки асоціація з ЄС та початок процесу демократизації можуть призвести до виправлення цієї та багатьох інших несправедливостей. Помилкою було використання шантажу: ви звільняєте - ми робимо вас асоційованими членами", - сказав Ющенко.

Кореспондент видання поставив ще одне запитання: чи буде Ющенко знову висувати свою кандидатуру на президентах виборах? "Вибори заплановані на 2015 рік. Поговоримо про це за рік".

Переклад InoPressa