З’ясували походження радіоактивної хмари, яку зафіксували в Україні і Європі (Мапа)

ф1Витік радіактивного рутенію-106, який у жовтні цього року зафіксували метеоролігічні станції багатьох країн Європи, в тому числі України, стався в Росії чи Казахстані. Про це заявив на своєму сайті Інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції.

Витік радіоактивного рутенію вказує на аварію на ядерному об’єкті в Росії чи Казахстані. Ймовірною зоною витоку рутенію французькі вчені визначили територію між Волгою і Уралом, на південь від Уральських гір, додавши, що вказати точне місце викиду неможливо.

ф2

Аварія була в кінці вересня-на початку жовтня. При цьому рівень радіації, що розповсюдився на великі площі після аварії, небезпеки для людей у Європі не становив, кажуть французькі вчені-ядерники.

Вчені дійшли висновку, що аварія була досить масштабно. Якби це сталось, наприклад, у Франції, то відразу після аварії знадобилася б евакуація населення в радусі кількох кілометрів.

Інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції виключив можливість витоку радіації через падіння супутника, що працював на рутенії: розслідування МАГАТЕ показало, що у цей час такі супутники не падали.

Читайте також: Вперше після вибуху на ЧАЕС в повітрі України зафіксували радіоактивну хмару (Відео)

Незначні дози радіоактивного рутенію в жовтні виявили і в повітрі України. Перевищення допустимих норм, які шкодили б здоров'ю, не було.

Радіоактивну хмару в Україні виявили вперше від часу аврії на Чорнобильській АЕС.