Яценюк сказав, що потрібно для боротьби з корупцією, крім законів

Яценюк у ВР на трибуніСамого прийняття законів недостатньо для того, аби реально подолати корупцію в Україні. Про це під час виступу у парламенті сказав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Він відзначив, що західні фахівці разом з українським урядом та Президентом напрацювали пакет з 5 антикорупційних законів.

“Ми усвідомлюємо, що просто прийняття законів не вистачить для того, щоб реально подолати корупцію. Саме тому уряд протягом останніх трьох місяців пішов шляхом дерегуляції та скорочення корупційних функцій низки органів державної влади”‘- зазначив А.Яценюк.

Він додав, що з 56 контролюючих органів залишились лише 27, більш ніж 1 тис 100 різного роду контролюючих функцій скоротили до 680, з 143 ліцензій залишилось 84.

А. Яценюк відзначив, що цього далеко недостатньо, але дерегуляція разом із комплексом запропонованих заходів: прийняття антикорупційного пакету, створення Національного антикорупційного бюро, підвищення відповідальності тощо - дасть можливість Україні стати на шлях реальної боротьби з корупцією.

Читайте також. “За” 278: народні депутати у першому читанні підтримали законопроект Президента про антикорупційне бюро

Очільник уряду Арсеній Яценюк виступав у ВР із презентацією національної антикорупційної стратегії.

За його словами, в рамках стратегії ключовим елементом є створення окремого органу, який буде не лише боротися з корупцією серед чиновників, по-перше серед чиновників 1-3 категорій.

Щодо законопроекту про запобігання корупції А.Яценюк зазначив, що, по суті, він є антикорупційним кодексом.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада прийняла вже у першому читанні Державну антикорупційну стратегію на 2014-17 роки, а також президентський законопроект про національне антикорупційне бюро

Загалом йдеться про п'ять антикорупційних законопроектів - один від Президента України Петра Порошенка і чотири від уряду.

Читайте також. Стратегію боротьби з корупцією до 2017 року ВР прийняла у першому читанні

Винесені наступні законопроекти, авторами яких виступає Кабінет міністрів:

- №4284 Про основи державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки;

- №5113 Про запобігання корупції;

- №5114 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб на публічних діячів;

- №4448 Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України про невідворотність покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини.

Ініціатор законопроекту №5085 Про систему спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції - Петро Порошенко.

За матеріалами УНН