Яценюк: опозиція візьме на себе відповідальність за справи в Україні за умови виконання 4-х вимог

фото: tvi.ua
фото: tvi.ua

Голова Політради ВО “Батьківщина” Арсеній Яценюк розповів журналістам план врегулювання соціально-політичної кризи, який українська опозиція обговорює з західними партнерами у Мюнхені в рамках 50-ї Мюнхенської безпекової конференції.

Про це він повідомив після зустрічі з Державним секретарем США Джоном Керрі та високопосадовцями ЄС, передає УНН з посиланням на прес-службу “Батьківщини”.

Перший пункт, за його словами — це зупинка насильства, яке є в Україні: “Друге — звільнення заручників, яких взяла сьогоднішня українська влада. Третє — розслідування фактів викрадення, побиття, тортур і вбивства українців”.

“Для цього ми прийняли пропозицію Генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда щодо створення незалежної комісії за участі опозиції, влади і одного представника Генерального секретаря, яким буде колишній голова ЄСПЛ”, — наголосив він.

Арсеній Яценюк також зазначив, що для виконання цих пунктів є пропозиція “щодо створення додаткової комісії, де представники ООН брали б участь як спостерігачі”: “Ми ні в якому випадку не відкидаємо таку пропозицію, і така комісія може бути створена, якщо українська влада готова до того, щоб звільнити українців, припинити тортури і насильство”.

Четвертий пункт, за словами Арсенія Яценюка, — це проведення конституційної реформи, “а саме — негайне повернення до того, що Україна буде парламентсько-президентською республікою зі зменшенням повноважень чинного президента”.

Арсеній Яценюк повідомив, що на зустрічі опозиції з західними партнерами піднімається також питання економічного пакету: “У тому випадку, якщо буде проведена конституційна реформа, Україна зможе отримати економічний пакет не для уряду Януковича, а для української держави, якщо українська опозиція отримає всю повноту відповідальності за справи в країні”.

“Ми не беремо участі в торгах за посаду прем’єр-міністра, і не потрібно купувати опозицію посадою. Якщо мова іде про те, що треба врятувати країну і цей уряд не здатний це робити, то ми готові це робити, але за умові виконання чотирьох пунктів”, — підкреслив він.

“Після конституційної реформи і після отримання повноти відповідальності за справи в країні — це проведення виборів і забезпечення чесних і прозорих виборів”, — додав він.

Відповідаючи на запитання журналіста стосовно суми коштів, яку Україна може отримати в рамках економічного пакету, Арсеній Яценюк сказав: “За нашими оцінками, мінімальна сума, яка необхідна, щоб стабілізувати ситуацію в Україні, — це 15 млрд. дол. Це мінімум, тому що чинний уряд за 3,5 роки взяв 35 млрд дол., які успішно розкрав”.

У той же час, як наголосив він, такий пакет може бути запропонований тільки новому українському уряду в тому випадку, якщо нова українська опозиція після конституційної реформи отримає всю повноту влади: “Це і широка програма підтримки МВФ, і макрофінансова допомога ЄС і інших міжнародних інституцій”.

Відповідаючи на запитання журналіста, Арсеній Яценюк наголосив: “Я певен в тому, що в нас є всі шанси і всі можливості для того, щоб зберегти Україну, зберегти українців і довести, що ми здатні врегулювати цей конфлікт мирним шляхом”.