Ярослав Джоджик: «Порошенко має всі шанси стати «українським Черчиллем»

imagesПеремога Петра Порошенка у першому турі більшість українців шокувала по-доброму, меншість – розчарувала. Охарактеризувати виборчий процес та особу нового Президента України ІА «7 Днів-Україна» попросила народного депутата кількох скликань Ярослава Джоджика.

Найголовніше і найважливіше, що українці виявилися набагато розумнішими від своїх політиків, які готові пожертвувати будь-чим заради додаткових 1-2 % до свого рейтингу і обрали Президента у першому турі. Таким чином, ми дали Україні легітимного Президента і забрали у сепаратистів та російських диверсантів ще три-два тижні для розхитування політичної ситуації в Україні. Тому, вибори 25 травня можна поставити на одні терези з Референдумом за Незалежність України, коли українці мобілізувалися і проголосували за незалежність нашої держави.

Феномен Петра Порошенка, якого підтримала абсолютна більшість українців у всіх без виключення регіонах України  можна пояснити декількома причинами.

По-перше, український народ вже змучився голосувати за ставлеників олігархів, які у першу чергу працюють на себе, у другу – на людей, які їх привели до влади, і вже на останок – для держави і народу. Діючий мільярдер Порошенко має всі можливості і шанси стати «українським Черчиллем», який також був мільярдером, але увійшов в історію Британії як герой і захисник нації. Перші кроки Порошенка показують, що він до цього готовий. Зокрема, активізація АТО у Донецьку та перехід до жорстких дій проти сепаратистів доводить, що він вже включився у діяльність штабу антитерористичної операції як Верховний головнокомандувач. Якщо силовики не будуть збавляти оберти, Порошенко дійсно може виконати свою обіцянку: завершити антитерористичну операцію не за місяці, а за дні і увійти в історію України як захисник нації.

По-друге, в сучасних умовах практично кожен розуміє, що побороти системну економічну кризу можна лише з зовнішньою допомогою. Порошенка на Заході, як у ЄС, так і у США, сприймають як свого політика, йому довіряють і готові дати «під нього» значні інвестиції. Також, за Порошенка може значно пришвидшитися процес євроінтеграції України в ЄС – аж до швидкого повного членства.

По-третє, вперше в історії України Президент здобув переконливу перемогу у всіх регіонах. Українці вже втомилися від провокованих політиками та політтехнологами розколів на мовному, релігійному чи іншому грунті. Ми свідомо обирали такого Президента, який змів би подолати штучні розколи та об’єднати Україну. Таку людину побачили саме в особі Порошенка. Окрім того, українці завжди відзначали Порошенка як особу, здатну домовляти. Цей фактор дуже важливий для мешканців сходу та півдня України, які хочуть миру і спокою. Тому, вони покладають на нього величезні надії як Президента, здатного вирішити конфлікт з Росією мирно і мирно повернути Крим Україні.

По-четверте, і напевно – це найголовніше, що Україна вперше обрала Президента непопуліста. Ще раз підкреслюю, що на цих виборах українці голосували не «вухами» чи серцем, а саме розумом. Популістська риторика вперше програла прагматизму та конкретиці. Основні опоненти Порошенка будували свою кампанію на популізмі за сценарієм 2010 року. Однак, «урок Януковича» показав всім, що жоден Президента не зможе відразу «почути кожного» і покращити життя «вже і зараз». Виважена і прагматична програма Порошенка, його виступи та обіцянки показали, що він йде до влади з довготривалою, складною, але реальною програмою відродження України.

На відміну від частини експертів, які прогнозують, що Порошенко прийшов на рік-два, переконаний, що він прийшов на довго. Його принципова позиція відділити бізнес від політики, а він вже оголосив про продаж власного бізнесу з аукціону, доводить, що він остаточно обрав політичний шлях. А наміри почати діалог з Донбасом та вести переговори з Росією про повернення Криму – показує його бачення процесів на декілька років вперед.

Таким чином, феномен Порошенка – це історичний шанс України об’єднати народ навколо ідеє демократичного, європейського розвитку та міцної економічно, політично та військово захищеної держави.