Ярош пояснив, як можна звільнити Донбас без наступу ЗСУ

ф1Якщо миротворча місія ООН закриє неконтрольовані нині ділянки російсько-українського кордону, потреби у збройному звільненні Донбасу за участі ЗСУ не буде – це може зробити в рамках антитерористичної операції СБУ.

Про це сказав в інтерв’ю виданню “Апостроф” екс-лідер “Правого сектора” нардеп Дмитро Ярош.

При цьому командувач Української Добровольчої Армії наголосив, що серед миротворців ООН не має бути росіян і представників країн, близьких до РФ.

“Все залежить від того, чи буде реалізована українська схема, з перекриттям миротворцями українсько-російського кордону. Звісно, ті миротворці не повинні бути якимись дуже тісними союзниками Російської Федерації – з якогось Узбекистану чи Казахстану. Бо то – все одно що Росія, і тоді все буде нормально тільки для них”, – підкреслив Ярош.

“От за цих умов теоретично можна було би відмовитися від проведення широкомасштабної військової операції і віддати справу відновлення територіальної цілісності і захисту нашої національної безпеки в руки СБУ. У них є хороший досвід ліквідації не одного ворога України, і я думаю, що якраз, попри присутність миротворців, можна було б влаштувати таку зачистку, що кожна потвора, яка скоювала злочини проти України зі зброєю в руках, була б нейтралізована”, – сказав Ярош.

Читайте також: Введення миротворців ООН: може бути два сценарії майбутнього Донбасу

Він пояснив, що допоки не прийнято рішення про введення миротворців ООН на Донбас – це лише теорія.

“Зараз поки зарано говорити, бо ми не знаємо, яка концепція буде ухвалена. Ми чуємо окремі заяви Волкера, наприклад, про те, що Росія не має бути представлена в миротворчому контингенті. А раптом вони будуть тиснути?.. А про що вони зрештою домовляться?.. Знову ж таки, найгірше – що це не ми вирішуємо ці питання. Їх вирішують за нас, за великим-то рахунком. Вирішують Франція, Німеччина, та ж сама Росія… Білорусь навіть, бо ж Лукашенко цей майданчик мінський надав… Підійдемо до конкретики – побачимо”, – зазначив Дмитро Ярош.