Яременко очікує, що Зеленський не перетне власні «червоні лінії» у Нормандії

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

Голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, народний депутат від «Слуги народу» Богдан Яременко вважає, що на президента Володимира Зеленського під час зустрічі в «нормандському форматі» тиснутимуть і намагатимуться взяти в «облогу».

Таку думку Яременко висловив на своїй сторінці у Facebook.

«Що очікувати від «Нормандії»? Перш за все, я очікую і щиро вірю, що президент Зеленський вистоїть і не перетне власні «червоні лінії». Це буде один з найважливіших днів в житті президента Зеленського. На нього системно тиснутимуть і погрозами, і лестощами з обіцянками; можливо намагатимуться взяти в «облогу», щоб через багато годин переговорів запропонувати «малюсінький компромісик», а на заміну – кінець тортур і можливість показати усьому світові, що він домовився, а попередник не зміг. Це треба буде відкинути і вистояти», – заявив він. За словами Яременка, ніхто і ніщо не має значення, окрім реалістичного плану миру, але саме реалістичного. «Червоні лінії» Зеленського роблять план реалістичним і з точки зору міжнародного права, і з точки зору збереження внутрішнього миру в Україні (а це навіть важливіше за мир з Росією). Важливо також, що перед початком переговорів і президент, і його переговірна команда чітко заявили, що розуміють і сприймають нормально можливість того, що жодних домовленостей не відбудеться.
Це важливо, щоб опоненти навіть не планували «упіймати» українську делегацію на завищених очікуваннях і прагненню їм відповідати (це постійна трагічна помилка Порошенка)», – наголосив Яременко. «Навіщо ж їхати на переговори з такими низькими очікуваннями? Справа в тому, що критики президента Зеленського насправді добиваються замороження не конфлікту, а переговорів з РФ. Замороження з 2017 року переговорів з РФ нічого Україні не дало», – зауважив Яременко. За його словами, переговори дають не лише сподівання, але і краще розуміння ворога, і переговори з РФ є способом консолідації підтримки України з боку міжнародної спільноти. Тому, на переконання парламентарія, якщо єдиним практичним результатом зустрічі в «нормандському форматі» стане домовленість продовжувати переговори – це буде позитивний для України результат. «Звичайно, українська делегація ставить більш амбітні цілі – спробувати досягнути розуміння прочитання ув’язки питань виборів і передачі Україні контролю над кордоном з РФ.
Так, є питання остаточного припинення вогню, виведення військ, обміну полоненими. Є питання політичного пакету. Але найскладнішою є таки створена Мінськими домовленостями дилема: «щоб повернути Україні території, потрібні вибори, які неможливі без контролю над територіями». Розплутати цей клубок «мирних планів Порошенка-Путіна» було і буде непросто. Але без мирних переговорів це однозначно ніколи не станеться. Тому їхати на переговори і відстоювати наше бачення потрібно. А ось сподіватися на прориви – поки ні», – резюмував Яременко.
Зазначимо, зустріч у «нормандському форматі» лідерів України, Німеччини, Франції та РФ запланована на 9 грудня в Парижі.