Янукович розповів як Путін переконав його відмовитися від Асоціації з ЄС

Вова мені каже тихше не спіши Фото: agravery.com
Вова мені каже тихше не спіши
Фото: agravery.com

Україна вважає найбільш оптимальним варіантом урегулювання спірних питань навколо Угоди про асоціацію з Європейським Союзом переговори за участю трьох сторін – України, ЄС та Росії.

Під час інтерв’ю журналістам українських телеканалів Президент України Віктор Янукович зауважив, що такі переговори мають відбутися до підписання Угоди, – передає прес-служба голови держави.

«Щоб ми могли врегулювати ці відносини, треба сісти у форматі трьох учасників цього процесу, розглянути всі спірні питання. Вони не можуть бути розглянуті вже після того як буде підписана угода. Вони можуть бути розглянуті тільки до цього», – сказав він.

За його словами, однією з причин ситуації, що склалася, є падіння товарообігу, перш за все з Росією і країнами СНД.

«А це означає, що ми втрачаємо обсяги економіки, ми втрачаємо сьогодні доходи бюджету, втрачаємо прибутки бюджету. І нам їх треба відновлювати, нам треба, щоб економіка працювала ефективно», – підкреслив Глава держави.

Президент зазначив, що свою точку зору виклав на Саміті глав держав СНД у Мінську, після чого почалася дискусія. «Я звернувся до всіх президентів, які були на Саміті в Мінську. Я сказав, що Україна як головуюча в 2014 році це питання ставитиме в першу чергу», – сказав Віктор Янукович.

За його словами, дискусія продовжувалась і під час двох останніх зустрічей з Президентом РФ Володимиром Путіним. Віктор Янукович розповів, що на цих зустрічах також порушувалося й питання газових контрактів із Росією: «Відмітили у протоколі, що ціна на газ не відповідає ринковому підходу і що це питання потребує врегулювання».

«Ми купуватимемо газ там, де буде дешевше. Для нас не має значення. Ми сьогодні купуємо, наприклад, по 370 доларів, по 380 доларів в Європі газ. А якщо ми купуватимемо у вас (у Росії) його дешевше, ми будемо його купувати у вас», – зазначив Глава держави.

Він також підкреслив, що обговорювалися й питання прокачування газу. «Вся газова тематика в повному обсязі. Тобто, це і резерв нашого газового сховища, який має бути на випадок холодної зими», – додав Президент.

Крім того, зауважив Віктор Янукович, потребує врегулювання питання взаємовідносин у форматах зони вільної торгівлі як з ЄС, так і з СНД.

«Ми не хочемо там, де страждає наша економіка, там, де страждають наші інтереси, ми, звичайно, не можемо цими інтересами нехтувати. Тим більше, що в нас немає запасу міцності ніякого. Для нас це несе загрозу», – підкреслив Глава держави.

«Занадто все це переплетено в нас у взаєминах. І там, де перетинаються інтереси, там якраз такий потрібен формат. І я вважаю, що це абсолютно нормально», – зазначив Президент.

На його переконання, необхідно враховувати реалії, які склалися в економіці України, з урахуванням того, що «нам треба виходити на інший рівень стосунків з нашими партнерами, наприклад із Росією».

За словами Президента, у двосторонніх відносинах із Російською Федерацією є багато «білих плям». «Нам треба зараз це розблокувати», – сказав він, додавши, що є необхідність оновити договір про стратегічне партнерство з РФ.

Президент України Віктор Янукович дав інтерв’ю тележурналістам Савіку Шустеру («Шустер LIVE», телеканал «Інтер»), Олександру Ткаченку («Студія 1+1»), Андрію Куликову (телеканал ICTV), Ларисі Губіній («5 канал») та Олегу Панюті (телеканал «Україна»).