Янукович розповів, чому відмовився від євроінтеграції

indexЧетвертий Президент України Віктор Янукович у зверненні до з’їзду партії, що надійшов в ІТАР -ТАСС, постарався ще раз пояснити причини, з яких було прийнято рішення не підписувати угоду про асоціацію з ЄС.

“Ми поетапно піднімали зарплати, пенсії, реформували країну, наближаючи до європейських стандартів, готувалися до підписання угоди про асоціацію, про зону вільної торгівлі з ЄС. Але в жовтні місяці виявили, що ці угоди не пройшли обов’язкові парламентські слухання за участю товаровиробників, – зазначив Янукович. – І коли це питання почали форсувати, і інформація дійшла до галузевих профспілок, окремих великих підприємств, об’єднань товаровиробників, то для них це був шок”.

“Адже ні для кого не було секретом, що наші сільгосптоваровиробники мали дотацію з бюджету в десятки разів нижче, ніж їхні колеги з Європи, для яких споживчий ринок України відкривався на 100 відсотків. В результаті наш український товаровиробник ставав неконкурентоспроможним. Потрібно було йти з власного споживчого ринку”, – зазначив Янукович.

“Росія попередила, що в разі підписання угоди з ЄС, вона захищатиме свій ринок і підніме для України митні мита, побоюючись реекспорту, – продовжує президент. – Таким чином, для українських підприємств, що працюють у сфері АПК та суміжних галузях, була реальна загроза зупинки, а значить і втрати робочих місць – це катастрофа! Враховуючи, що в АПК та суміжних галузях працює і утримується за їх рахунок 7 – 8 млн трудящих, це майже половина всього працездатного населення України. Аналогічна проблема стосувалася практично всього машинобудівного комплексу України, транспортного машинобудування, енергетичного, військово-промислового комплексу і т. д. У нас фактично не було іншого виходу, ніж запропонувати нашим партнерам з ЄС взяти паузу, провести тристоронні переговори у форматі ЄС, Україна і Росія, – підкреслив президент. – Пошукати в такому форматі взаємоприйнятний варіант відповідей на ті питання, які у нас виникли в наших торгово-економічних відносинах”.

“І я змушений був це зробити. Підписати в такому варіанті цю угода я не міг – вона не відповідала національним інтересам України. Ця угода несла країні величезну кількість непоправних ризиків”, – зазначив Янукович.

Друге питання, яке поставив Україну у надзвичайно складну ситуацію напередодні Вільнюського саміту – відповідь МВФ на умови виділення кредиту, а саме: підвищення тарифів на газ для населення на 50 відсотків, заморожування зарплат, а це в свою чергу означало зниження пенсій та інших соціальних виплат, що обернулося б лихом для людей, заявив Янукович.

“Я, як президент і як патріот своєї країни, на такі умови піти не міг”, – підкреслив він.

“Тому, у пошуках виходу з ситуації в економіці України ситуації, ми домовилися з Росією про зниження ціни на газ з 430 до 268,5 дол, виділення державного кредиту 15 млрд доларів і до 5 млрд доларів кредитів на розвиток за прийнятними кредитними ставками, – продовжував він. – Прийшли до єдиної думки розробити дорожню карту з відновлення втрачених за останні 1,5 – 2 роки близько 15-17 млрд доларів товарообігу між нашими країнами. Підписали угоду, що з цілої низки галузей розглянемо спільні програми з метою збільшення випуску готової продукції та створення нових робочих місць”.

“Але все, що було далі, не могло приснитися навіть у самому кошмарному сні, – зазначив Янукович. – Я не засуджую брудних заяв в мою сторону, тих, хто побоювався за своє життя і безпеку своїх близьких, решті нехай Господь буде суддею. Всі, хто рвався і рветься до влади ціною крові і горя людей, всі, хто їх заохочував і допомагав їм, будьте впевнені – на цьому щастя не побудуєте, і останнє слово буде не за вами”, – подчернукл Янукович.

Тільки всеукраїнський референдум, а не екстрені дострокові вибори президента можуть значною мірою стабілізувати політичну ситуацію і зберегти суверенітет і цілісність України, вважає президент і просить у зв’язку з вищевикладеним зняти з нього повноваження почесного голови Партії регіонів і виключити з партії.