Янукович просив Манафорта допомогти йому очолити “ДНР-ЛНР”: опублікований звіт спецпрокурора США Мюллера

Віктор Янукович хотів очолити "ДНР-ЛНР" - звіт Мюллера
Віктор Янукович хотів очолити “ДНР-ЛНР” – звіт Мюллера

Екс-президент України Віктор Янукович у 2016 році свого політтехнолога Пола Манафорта створити умови, за яких США погодились би на те, щоб Янукович став очільником окупованих теритоірй Донбасу. Манафорт відмовився.

Такі дані містить опублікований 18 квітня у США звіт американського спецпрокурора Роберта Мюллера.

Спецпрокурор розслідував голосну справу щодо можливого втручання у Росії у президентські вибори в США.

Як пише “УП“, в опублікованому звіті спецпрокурора Роберта Мюллера повідомляється, що екс-політтехнолог Партії регіонів і керівник виборчої кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт разом із колишнім російським розвідником Костянтином Килимником обговорювали план щодо створення автономної республіки на окупованих територіях Донбасу, яку б очолив президент-утікач Віктор Янукович.

У документі зазначається, що у 2016 році Килимник написав електронного листа Манафорту, в якому розповів, що у під час поїздки у Москву (де на той час жив Янукович) він “зустрівся з чоловіком”, маючи на увазі українського президента-утікача.

Пізніше того ж року Килимник зустрівся з Манафортом у США.

“Спочатку, Манафорт і Килимник обговорювали план вирішення триваючих політичних проблем в Україні завдяки створенню автономної республіки у її індустріалізованому східному регіоні Донбасу (маючи на увазі ОРДЛО – ред.) і обрати вигнаного у 2014 році українського президента Януковича головою республіки”, – йдеться у доповіді Мюллера.

Цей план, як пізніше зазначав Манафорт, передбачав таємні способи контролю Росією східного регіону (України – ред.).

Манафорт заявив, що якщо б він не перервав цю дискусію, Килимник попросив би Манафорта переконати Трампа у цьому мирному плані і Янукович очікував би від Манафорта, щоб той задіяв свої зв’язки у Європі та Україні для втілення цього плану.

“Манафорт від початку розповів прокурорам, що сказав Килимнику про те, що план був божевільним, обговорення припинилися, і що він більше не пригадував, щоб Килимник просив Манафорта переглянути план після їхньої зустрічі 2 серпня”, – зазначають прокурори.

Однак прокурори показали йому інші електронні листи, у яких Килимник знову піднімав питання з “мирного плану” і Манафорт погодився, що пізніше ще були намагання обговорити цей план.

Все, що наразі відомо про опублікований звіт спецпрокурор Мюллера і які наслідки це опублікування може мати для Дональда Трампа, США, а також для України – у відео ТСН.