Янукович погодився скасувати “диктаторські закони” та повернути Конституцію 2004 року

indexЗавершився черговий багатогодинний раунд перемовин, в якому від опозиції брали участь Віталій Кличко, Олег Тягнибок, Арсеній Яценюк.

Про підсумки зустрічі розповіла міністр юстиції Олена Лукаш, яка входить до робочої групи з урегулювання політичної кризи в Україні. Відповідну заяву оприлюднили в прес-службі президента.

За результатами зустрічі сторони дійшли концептуальної згоди проголосувати Закон України «Про амністію» за умови, що будуть звільнені всі приміщення та автошляхи, захоплені протестувальниками.

Також було прийнято політичне рішення про скасування прийнятих 16 січня цього року законів, які викликали багаточисельні дискусії. Але ті закони, що не викликають зауважень, завтра будуть ухвалені Парламентом знову. Положення законів, що втратять силу завтра, будуть опрацьовані сторонами спільно та відповідатимуть європейському рівню.

Що стосується повернення до Конституційних норм 2004 року, сторони констатували недосконалість норм Закону №2222 та констатували відсутність особистих напрацювань текстів Конституції.

Сторони обговорили питання спільної участі у Конституційній реформі та обов’язковій співпраці у цьому питанні з європейськими інституціями. Також торкнулися питання референдумних процедур.

Сторони домовилися про включення до порядку денного питання відповідальності Уряду.

Арсеній Яценюк очолити Уряд України згоди не дав. Переговори будуть продовжені.