Янукович – не Кучма: готуйтеся до найгіршого сценарію – Мустафа Наєм

Найєм-фотоЯнукович – не Кучма. За п’ять діб не знайшли жодного винного у побитті людей. Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» заявив журналіст Мустафа Наєм.

«Я думаю, що зараз ніхто не бачить ситуації. Якщо будь-яка людина, яка Вам скаже, по-перше, що вона керує ситуацією, що вона розуміє, що робить і що вона має план, то це неправда. Це популіст», – зазначив він.

За його словами, зараз на вулиці вперше люди вийшли не за когось конкретно – «не за Чорновола, не за Кучму, не за Ющенка, а за себе».

«Останній раз це було, коли ми отримували незалежність. Революція на граніті. Те, що відбувалося в 1991 році. Після того такого не було. Цього не можуть розуміти ані Янукович, ані Яценюк або Кличко, або Тягнибок. Бо вони не мають досвіду такого. Тобто вони вважають все ще, що це можна використати проти когось або проти чогось. І це конфлікт», – заявив Наєм.

Друга велика проблема, на його думку, в тому, що «Янукович – не Кучма».

«І те, що зараз відбувається, те, що ми бачимо останню добу, насправді це мене особисто дуже лякає. Минуло вже п’ять діб після того, як побили людей. Жодної винної людини немає! Це означає, що це сигнал усій системі, що так можна. Це означає в цій системі, що ми своїх людей не здамо», – сказав він.

«Я думаю, що якщо те, що зараз відбувається на вулицях, провалиться, нас очікує жахливий сценарій. Я думаю, що чистки, які пройдуть і серед громадських активістів, і серед студентів, серед викладачів, серед політиків, це буде найгірше, що знала Україна. Тому що вони не зупиняться. Для них це буде сигнал слабкості громадянського суспільства, опозиції», – вважає журналіст.

На його думку, усі політичні команди в Україні зараз на нульовій точці. У жодної команди в країні, в жодної групи немає розуміння, що робити далі. Цього рішення немає у влади, цього рішення немає в олігархів (жодних!), цього рішення немає в опозиції. Це, з одного боку, дуже добре, тому що всі дуже розважують.

«Але якщо так станеться, що хтось із них прийме рішення раніше інших, то це може привести до дуже поганих наслідків. Тобто, якщо зараз хтось із них відійде від цієї позиції, що будуть утримуватися просто на точці нуль, може призвести до чого завгодно. Якщо зараз більшість різко переформатується, то це може призвести і до арештів, і до насильства, і до чого завгодно. Якщо зараз опозиція вдасться до якихось активних дій, то це теж може привести до цього. Справа в тому, що в жодної сторони немає упевненості у перемозі», – зазначив Наєм.