Янукович хоче, щоб його допитували… російські слідчі

завантаження (1)

Адвокат колишнього президента України Віктора Януковича пропонує провести допит його підзахисного за допомогою слідчих органів Російської Федерації.

Відповідну пропозицію висунув адвокат Віталій Сердюк, який замість Януковича прийшов на допит в ГПУ, передає «Преса України».

За словами адвоката, за дорученням Януковича він сьогодні, 5 грудня, о 10 годині ранку був вже на прохідній ГПУ. Правозахисник мав намір дати розгорнуті свідчення з приводу звинувачення в бік Януковича, а також пояснити, чому екс-президент особисто не з’явився на допит. Серед іншого Сердюк підкреслив, що Янукович повністю згоден на дачу показань.

Читайте також: Генпрокуратура назвала покази Януковича нікчемними і брехливими

Разом з тим адвокат додав, що допит його клієнта не може бути проведений в стінах посольства або українського консульства в Росії. Говорячи про це правозахисник констатував, що зі свого боку Генеральна прокуратура України жодного разу не подавала запит на проведення допиту в зазначеному вигляді.

«Всі запити, які приходять від ГПУ, з вимогою затримати мого клієнта і екстрадувати. Після того, як Інтерпол відмовив в розшуку, і, з огляду на отримання Януковичем тимчасового притулку в РФ, такі дії зробити неможливо», - резюмував Сердюк.

Як відомо, сьогодні, 5 грудня, адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк прибув до ГПУ замість свого підзахисного. Справа в тому, що напередодні генпрокурор України Юрій Луценко оголосив Януковичу підозра в державній зраді. Допити екс-глави держави планувалося провести 5 та 9 грудня.