Янукович давав накази розстрілювати майданівців – в. о. Генпрокурора

indexПарламентська Асамблея Ради Європи розглядає питання про ситуацію в Україні. У Страсбургу перебуває в. о. Генпрокурора України Олег Махніцький.

Кореспондентка Євроньюз Наталія Річардсон-Вікуліна попросила його розповісти, як іде розслідування вбивства людей на Майдані у лютому?

Олег Махніцький: “У справі вже проведено великий обсяг слідчих дій, зокрема, вже затримані певні особи, встановлені особи, які брали участь (у силових акціях), тривають також слідчо-оперативні заходи по затриманню всіх осіб, які причетні до вчинення злочинів. Встановлена необхідна схема зв‘язків, як віддавалися накази. Зокрема, вже доведено вину й колишнього президента України Віктора Януковича, який давав злочинні накази. Свої злочинні накази він давав адміністрації президента, відповідні представники якої також оголошені в розшук. Розроблялися злочинні плани вбивства людей, плани нейтралізації Майдану, плани задiяння різних військових формувань, правоохоронних органів, а також бандформувань – так званих тітушок та інших подібних. Пізніше віддавалися накази відповідним силовим мiнiстрам i керівникам. Зокрема й мiнiстру внутрішніх справ, Службі безпеки України, іншим командирам військових формувань. I вже звідти ті накази давалися безпосереднім командирам тих підрозділів, які брали участь у вбивстві громадян. На сьогоднішній день уже затримано безпосередніх виконавців злочинів, це, зокрема, працівники спецроти підрозділу “Беркут” – так звана рота смерті, як їх називали. Їм видавалася зброя – автоматична, снайперська. Доведено їхню вину, їхню причетність до вбивства людей.”

Євроньюз: Що українська влада робить, щоб протистояти сепаратизму, зокрема, в східних областях України?

Олег Махніцький: “Ми бачимо, що на сьогоднішній день пішов новий виток сепаратизму, який перекинувся на східні області – Донецьку, Харківську й Луганську. Ми вважаємо, що це – продовження кримського сценарію. Тому що з боку Росії біля кордонів України зосереджена й маневрується велика кількість військ. На сьогодні задiяно відповідні сили – це сили міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, управління державної охорони. Поки що влада намагається врегулювати конфлікт мирним шляхом.”